Akademia Różnorodności

Akademia Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi 2021

Z uwagi na sytuację pandemiczną tegoroczna edycja Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi przenosi się do Internetu. Zapraszamy Państwa do oglądania filmów w ramach nowych cykli tematycznych:

1. „Akademia Ogrodnika”, w ramach której doświadczeni pracownicy Ogrodu Botanicznego podzielą się z państwem własną wiedzą i zachęcą do uprawy różnych roślin w państwa ogrodach, na balkonach i parapetach. Pokażą jak sadzić drzewa, ograniczyć straty wody, chronić owady zapylające oraz stosować naturalne metody ochrony roślin. Nie zabraknie również zajęć o uprawie roślin doniczkowych pozytywnie wpływających na nasze zdrowie i samopoczucia

2. „Dzika kuchnia” skierowana jest do miłośników gotowania niebanalnych potraw z chwastów. Podczas spotkań widzowie będą mogli poznać dzikie rośliny jadalne, miejsce ich występowania, a także ich smak. Tematykę dzikiej kuchni przybliży nam Katarzyna Mikulska, która na co dzień zaangażowana jest w projekt „W miejskiej kniei”. Dowiemy się jak robić „dzikie” sałatki, lemoniady, zupy i inne smaczne i ciekawe potrawy.

Filmy będą ukazywać się na naszym fanpage'u Facebook'owym oraz na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni