Ogród Botaniczny w Łodzi

Akademia Różnorodności

Akademia Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi 2022

Akademia różnorodności to oferta edukacyjna Ogrodu Botanicznego skierowana do osób dorosłych i całych rodzin, która w 2022 r. realizowana będzie w okresie od kwietnia do października.  W ramach Akademii w bieżącym roku proponujemy Państwu pięć cykli zajęć:

  1. Ogród bez tajemnic (przyrodnicze spacery po Botaniku)
  2. Ogrodnicze czwartki (zajęcia warsztatowe)
  3. Warsztaty fotograficzne

 

OGRÓD BEZ TAJEMNIC (PRZYRODNICZE SPACERY PO BOTANIKU)

 

Od kwietnia do października, raz w miesiącu, zapraszamy wszystkich miłośników spacerów po Ogrodzie Botanicznym na niedzielne wycieczki z przewodnikiem. Wspólnie będziemy odkrywać historię Ogrodu i jego tajemnice, a także obserwować jak zmienia się roślinność w trakcie całego sezonu. Przewodnicy opowiedzą też wiele ciekawostek na temat rosnących w Botaniku roślin zielnych, drzew i krzewów, zarówno rodzimych, jak i tych nie występujących naturalnie w naszym kraju. Spacery będą się rozpoczynać przy wejściu do Ogrodu od strony ul. Retkińskiej 39/65, o godzinie 11.00, w następujące niedziele:

10 kwiecień – „Wiosenne przebudzenie”

15 maj – „Kwiecisty maj”

12 czerwiec – „Ogród dobrze przyprawiony”

10 lipiec – „Tajemnice Arboretum”

21 sierpień – „Zabójcze rośliny”

11 wrzesień – „50 twarzy roślin”

16 października – „Barwy jesieni”

Uczestnictwo w spacerach możliwe po wykupieniu biletu wstępu do Ogrodu, okazania karty rocznej lub bezpłatnie dla osób uprawnionych do bezpłatnego wstępu zgodnie z regulaminem opłat w Ogrodzie Botanicznym.

OGRODNICZE CZWARTKI (ZAJĘCIA WARSZTATOWE)

Od kwietnia do października, raz w miesiącu w wybrany czwartek o godz. 17.00 odbywały się będą warsztaty z cyklu „Ogrodnicze Czwartki” poświęcone różnorodnym zagadnieniom ogrodniczym.  Udział w zajęciach będzie możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu chęci uczestnictwa w warsztatach pod nr tel. 42 688 44 20. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy będą odbywały się na dane zajęcia tydzień wcześniej (od czwartku poprzedzającego dane zajęcia) w dni robocze w godz. 7.30-14.30. 

21 kwiecień – „Wiosenne odmładzanie bylin, drzew i krzewów”

19 maj – „Uprawa roślin doniczkowych pozytywnie wpływających na zdrowie i samopoczucie”

23 czerwiec – „Naturalna ochrona roślin”

21 lipiec – „Wszystko o deszczówce, podlewaniu, ściółkowaniu”

25 sierpień – „Wszystko o piwoniach, odmładzanie, przesadzanie, dzielenie”

22 wrzesień – „Jesienne sadzenie drzew i krzewów + sadzenie roślin cebulowych”

27 październik – „Zabezpieczenie roślin na zimę”

Udział w zajęciach możliwy po zapisaniu oraz po wykupieniu biletu wstępu do Ogrodu, okazaniu karty rocznej lub bezpłatnie osobom uprawnionym do bezpłatnego wstępu zgodnie z cennikiem i regulaminem opłat w Ogrodzie Botanicznym.

Zbiórka: wejście do Ogrodu od ul. Retkińskiej 39/65

 

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Od kwietnia do października, w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 10.00 prowadzone będą warsztaty fotografii przyrodniczej. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się jak obsługiwać aparat fotograficzny, co jest najważniejsze przy fotografowaniu krajobrazów, czy też na co zwrócić uwagę przy fotografiach makro. Wszystkich miłośników fotografowania przyrody, posiadających własny aparat fotograficzny, zapraszamy do udziału w zajęciach – zapisy będą prowadzone w tygodniu poprzedzającym warsztaty pod numerem tel. 42 688 44 20 w godz. 7.30-14.30. Ilość miejsc ograniczona. Zbiórka na warsztaty przy wejściu do Ogrodu od strony ul. Retkińskiej 39/65.

Terminy warsztatów:

30 kwietnia 2022 r.

28 maja 2022 r.

25 czerwca 2022 r.

30 lipca 2022 r.

27 sierpnia 2022 r.

24 września 2022 r.

29 października 2022 r.

Udział w zajęciach po zapisaniu oraz wykupieniu biletu wstępu, okazaniu karty rocznej lub bezpłatnie osobom uprawnionym do bezpłatnego wstępu zgodnie z cennikiem i regulaminem opłat w Ogrodzie Botanicznym.

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni