Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia, dzięki którym łatwiej przejedziemy przez centrum Łodzi.

fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego oraz ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej

Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego i ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej.

- Nowa organizacja ruchu na tych dwóch ulicach pozwoli na rozłożenie ruchu w centrum, łatwiejszy przejazd oraz stworzy alternatywę dla kierowców w związku z planowaną budową tunelu średnicowego wraz z przystankiem Łódź Śródmieście – wyjaśnia Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Jak informuje Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu, choć nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od soboty 22 sierpnia, to wcześniej (już od 7 sierpnia) na obu ulicach rozpoczną się prace związane ze zmianą oznakowania pionowego i poziomego oraz przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Wprowadzone zostaną też zmiany w parkowaniu. – Zmiany w organizacji ruchu mają odciążyć układ komunikacyjny al. Kościuszki – ul. Zachodnia oraz usprawnić poruszanie się w relacji wschód – zachód po ul. 6 Sierpnia – podkreśla Michał Gogolewski.

Pierwsze zmiany na ul. Wólczańskiej znajdziemy już przy skrzyżowaniu z trasą W-Z, którą będzie można przejechać na wprost jadąc na północ od „Górniaka”, oraz skręcić w lewo na Retkinię. Aby ruch w dwu kierunkach mógł odbywać się swobodnie i zapewnić bezpieczną odległość między mijającymi się pojazdami, parkowanie na ul. Wólczańskiej zostanie częściowo wyznaczone na chodniku.

Zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniach – pojawią się pasy rozdziału wskazujące poszczególne kierunki, które dodatkowo zasygnalizują kierowcom, że ruch odbywa się już w obu kierunkach. Zamontowane zostaną też nowe sygnalizatory i wprowadzone zostaną zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej. Wraz z nową organizacją ruchu pojawią się też bezpieczniejsze przejścia dla pieszych z azylami, a na części skrzyżowań powstaną śluzy rowerowe.

Równocześnie z wprowadzeniem dwukierunkowego ruchu na ulicach Wólczańskiej i 6 Sierpnia, z uwagi na komunikację tramwajową ograniczony zostanie ruch na ul. Gdańskiej (na odcinku od ul. 6 Sierpnia do ul. Zielonej) tylko w kierunku północnym.

Prosimy, zwłaszcza w pierwszym okresie zmian, o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności.

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 22 czerwca 2025 r. o godz. 22.00 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rozpocznie się widowisko… więcej

fot. P. Kabat

Warsztaty ogrodnicze "Zioła w ogrodzie" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 10.06.2025 (wtorek) o godz. 11.30 i 12.06.2025 r. (czwartek) o godz.… więcej

Wystawa „Kaktusów i innych sukulentów” w Palmiarni w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Serdecznie zapraszamy wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów Oddział Łódzki w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni