Złote i diamentowe gody przy dźwiękach „Prząśniczki”

Hejnał miasta rozpoczął uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. W podniosłej atmosferze odznaczenia wręczono 72 łódzkim parom. Dostojni jubilaci spędzili razem co najmniej 50 lat. Aż 8 małżeństw świętowało jubileusz 60-lecia, czyli diamentowe gody.

fot. Radosław Jóźwiak
16 zdjęć
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (16)

Medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczyła obchodzącym złote gody jubilatom prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, gospodyni miasta podkreślała znaczenie dobrego przykładu, który jubilaci dają młodym rodzinom.

- Ten medal jest swoistą nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Zapisaliście piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w dziejach tego miasta. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw - mówiła podczas uroczystości prezydent Łodzi.

Słowa prezydent Hanny Zdanowskiej potwierdzali swoją obecnością licznie zgromadzeni goście – dzieci, wnuczęta i prawnuczęta jubilatów.

Tradycyjnie uroczystości w Dużej Sali Obrad UMŁ towarzyszyło dużo emocji. Wzruszeni małżonkowie chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i własną receptą na „pół wieku miłości”. Jak podkreślali państwo Zofia i Tadeusz Kozerowie, najważniejsze są: miłość i wyrozumiałość. – Aby dotrwać takiego pięknego jubileuszu potrzeba też cierpliwości i chęci wzajemnego zrozumienia, trzeba dbać o siebie i nie krzywdzić innych – podkreślali. Pani Zofia i Pan Tadeusz poznali się w pociągu w drodze do Tomaszowa Mazowieckiego, ślub wzięli po zaledwie kilku miesiącach znajomości w Konstantynowie Łódzkim, ale przez cały okres małżeństwa mieszkają w Łodzi, co ciekawe adres zmieniali aż 15 razy. Jubilaci, z zawodu nauczyciele, dochowali się 2 dzieci i 3 wnucząt.  

Uroczystość tradycyjnie zwieńczyło wspólne zdjęcie. Wzruszeniom i gratulacjom dla odznaczonych nie było końca.

Zobacz również:

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Ferie zimowe w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach od 2 do 15 lutego 2026 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza… więcej

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego 2026

Mateusz Raczyński

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego.… więcej

Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni

Mateusz Raczyński

Zapraszamy serdecznie na nasz kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ręcznie robione… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni