Zbąszyńska i Swojska do przebudowy. Ogłoszono przetarg

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ul. Zbąszyńskiej i Swojskiej. Prace rozpoczną się latem tego roku.

Wizualizacja przebudowanej Zbąszyńskiej i Swojskiej
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Przebudowa ul. Zbąszyńskiej i Swojskiej jest o tyle znacząca, że przy tym kilometrowym odcinku drogi znajduje się ponad 100 firm. Każdego dnia przyjeżdżają do nich setki pojazdów - dostawcy i klienci. Nowa nawierzchnia zostanie dostosowana do obsługi pojazdów ciężarowych. Powstaną przy niej również miejsca postojowe dla ciężarówek i samochodów osobowych.

Przebudowa obejmie także wymianę chodników, budowę oświetlenia, a dla korzystających z rowerów powstaną ciągi pieszo-rowerowe. Dodatkowo pojawią się nowe nasadzenia oraz trawniki.

Cała inwestycja zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku. Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca ma jednak tak prowadzić prace, aby utrudnienia dla firm trwały jak najkrócej. W pierwszym etapie wykonana zostanie więc jezdnia, aby zapewnić dojazd do przedsiębiorstw.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Jak pielęgnować hortensje” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 6 maja 2025 r. (wtorek) o godz. 11:30 oraz 8 maja 2025 r. (czwartek) o… więcej

Życzenia Wielkanocne od zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego słońca oraz pogody w sercach życzy zespół… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do łódzkiego Ogrodu Botanicznego gdzie rozpoczyna kwitnienie kolekcja… więcej

Festiwal Roślin Balkonowych w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi - 16-18.05.2025

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Roślin Balkonowych, który odbędzie się w dniach 16-18 maja w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni