Zapraszamy łodzian na piknik do Domu Dziecka Dla Małych Dzieci

W niedzielę 15 września (11:00-15:00) piknik zostanie zorganizowany w filii placówki na Teofilowie przy ul. Lnianej 9, a tydzień później - 22 września (także od 11 do 15) dzieci i mieszkańcy Łodzi będą mogli spotkać się w ogrodzie drugiej filii przy ul. Zbocze 2a na Stokach.

Pracownicy domów zadbali, by na pikniku były atrakcje dla najmłodszych i oczywiście smakołyki. Będą więc dmuchańce, psy śledcze, animatorzy, konkursy z nagrodami i bajkoterapia. Przyjadą również motocykliści, harcerze i Straż Miejska w Łodzi, która jest współorganizatorem imprezy. Dla dzieci zostaną przygotowane lody i wata cukrowa, a rodzice będą mogli skosztować grochówki, bigosu, ciast, chleba ze smalcem i przekąsek z grilla.


Odwiedziny na pikniku w Dom Dziecka Dla Małych Dzieci to dobra okazja, by poznać te placówki. Ważna szczególnie dla osób, które chcą zostać wolontariuszami lub myślą o założeniu rodziny zastępczej. Pracownicy są otwarci na współpracę z mieszkańcami Łodzi na rzecz dzieci mieszkających we wszystkich trzech siedzibach Domu Dziecka dla Małych Dzieci.


Przypominamy, że w każdej z nich mieszka obecnie ponad 20 dzieci. To dla nich szukamy rodzin zastępczych, które będą mogły stworzyć im tymczasowy dom i przeczekać razem z nimi kryzys w rodzinie biologicznej, a następnie wspierać ich powrót do rodziców, albo zadbać o ich dalszą wędrówkę - do rodzin adopcyjnych.


Jeśli chcecie pomóc maluszkom, które zostały opuszczone przez swoich krewnych, wejdźcie na stronę www.rodzinajestdladzieci.pl 
i sprawdźcie, czym jest rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy również na rozmowy indywidualne do filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74.

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 22 czerwca 2025 r. o godz. 22.00 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rozpocznie się widowisko… więcej

fot. P. Kabat

Warsztaty ogrodnicze "Zioła w ogrodzie" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 10.06.2025 (wtorek) o godz. 11.30 i 12.06.2025 r. (czwartek) o godz.… więcej

Wystawa „Kaktusów i innych sukulentów” w Palmiarni w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Serdecznie zapraszamy wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów Oddział Łódzki w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni