Zaczynają w piątek

Już w piątek odbędą się cztery mecze 10. kolejki piłkarskiej Fortuna 1. Ligi. Wśród zaplanowanych na dzisiaj spotkań jest to w Niepołomicach, gdzie Puszcza podejmie ŁKS (godz. 18). Dzień później do walki o punkty staną drugoligowi zawodnicy Widzewa i ekstraligowe piłkarki UKS SMS.

Obie ekipy rozegrały do tej pory po osiem spotkań, a zaległości z poprzedniej serii odrobią 19 września. Teraz najważniejszy jest jednak piątkowy pojedynek, do którego zespoły przystąpią w odmiennych nastrojach. Puszcza dwa tygodnie temu ograła u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2, natomiast ŁKS przed własną publicznością w takich samych rozmiarach uległ Bytovii Bytom. Po tych meczach zespół z Niepołomic zajmuje ósmą pozycję w tabeli (11 pkt.), a łodzianie są na pozycji 12 (10).

Wiceliderem drugoligowych rozgrywek jest natomiast Widzew, który po zwycięstwie 3:0 z Górnikiem Łęczna ponownie wystąpi w roli gospodarza. Tym razem podopieczni Radosława Mroczkowskiego zmierza się z Błękitnymi Stargard. Goście po dziewięciu kolejkach mają na koncie 11 pkt. (siedem mniej od Widzewa) i zajmują jedenaste miejsce w tabeli. Sobotni mecz na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 rozpocznie się o godz. 19.10.

Na własnym stadionie wystąpią również piłkarki UKS SMS, które w szóstej kolejce ekstraligi podejmą GKS Katowice (sobota, godz. 16). W poprzedniej serii spotkań zespół z ul. Milionowej przegrał u siebie 1:2 z broniącym mistrzowskiego tytułu Górnikiem Łęczna. Szóste w tabeli łodzianki w pięciu meczach zdobyły sześć punktów – o dwa więcej od ósmych katowiczanek.

Zobacz również:

Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni

Mateusz Raczyński

Zapraszamy serdecznie na nasz kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ręcznie robione… więcej

Andrzejki w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Andrzejki coraz bliżej, a my z tej okazji przygotowujemy dla Was wiele atrakcji. W piątkowy wieczór… więcej

Wystawa "Magia Świąt Bożego Narodzenia" w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi Wydział Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza na wystawę „Magia… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni