Wydarzenia dla seniorów w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi (Plac wolności 4) zaprasza seniorów do udziału w warsztatach i kuratorskim oprowadzaniu szlakiem ludzkiego przemijania.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Aleja papierowych gwiozd - każdy wtorek listopada, godz.: 13.00-15.00
Podczas warsztatów pokażemy piękno ludowej papieroplastyki regionu łódzkiego. W listopadzie zajmiemy się wycinanką łowicką i zmierzymy się z wykonaniem papierowej „gwiozdy” i „kodry”.
Zapisy: mail: edukacja@maie.lodz.pl lub telefon/sms 665 655 606
Koszt: 15 zł od osoby lub "karnet " na 4 wejścia za 50 PLN (karnet do wykorzystania w okresie 8 tygodni)

Opowieści o przemijaniu - 19.11.2022, godz.: 11.00-12.00
Początek listopada nieodmiennie kojarzy się z przemijaniem, powolnym zamykaniem się rocznego cyklu natury. Listopad to również miesiąc obrzędowo związany z pamięcią o przodkach i kultem zmarłych. Jest to więc dobry czas na opowieść o przemijaniu, starości w przestrzeni wsi polskiej. Zapraszamy więc na kuratorskie oprowadzanie po stałej ekspozycji etnograficznej MAiE, szlakiem ludzkiego przemijania. Dowiemy się jak wyglądała starość na dawnej wsi oraz jaką pozycję w rodzinie i lokalnej społeczności mieli ludzie w podeszłym wieku. Postaramy się także opowiedzieć jak mieszkańcy wsi traktowali śmierć, z jakimi obrzędami wiązało się przejście w zaświaty.
Zapisy: Nie są wymagane
Koszt: w cenie wejścia do muzeum


Święta z aniołami Adama Kiliana - 03.12.2022, godz.: 11.00-13.00
Zapraszamy na zajęcia inspirowane pracami jednego z najwybitniejszych scenografów polskiego teatru lalek – Adama Kiliana. Artysta fascynował się folklorem i polską sztuką ludową, a swoje zainteresowania twórczo wykorzystywał w teatrze. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają unikalne ozdoby świąteczne w postaci „kilianowskich” aniołów, które wzbogacą kolekcje domowych dekoracji. Zajęciom towarzyszyć będą opowieści o ludowych tradycjach świątecznych i twórczości artysty.
Wydarzenie na FB: fb.me/e/2Y7BVyXKQ
Zapisy: mail: edukacja@maie.lodz.pl lub telefon/sms 665 655 606
Koszt: 15 zł od osoby lub "karnet " na 4 wejścia za 50 PLN (karnet do wykorzystania w okresie 8 tygodni)

Zobacz również:

Życzenia Wielkanocne od zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego słońca oraz pogody w sercach życzy zespół… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do łódzkiego Ogrodu Botanicznego gdzie rozpoczyna kwitnienie kolekcja… więcej

Festiwal Roślin Balkonowych w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi - 16-18.05.2025

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Roślin Balkonowych, który odbędzie się w dniach 16-18 maja w… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „W ogrodzie warzywnym”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 kwietnia 2025 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni