Wybieramy wykonawcę i rozpoczynamy projektowanie przebudowy placu Wolności

Jak będzie wyglądał plac Wolności po przebudowie? Zaczynamy jego projektowanie. Po przebudowie znajdą się tu m.in.: fontanna, plac zabaw, ławki i dużo drzew.

mat. MPU
Wybieramy wykonawcę i rozpoczynamy projektowanie przebudowy placu Wolności

Jak zmieni się plac Wolności po przebudowie? Nawierzchnia wraz z torowiskiem zostanie całkowicie wymieniona. Ruch samochodowy oraz tramwajowy zostanie poprowadzony po stronie północnej. Natomiast południowa strona placu będzie przeznaczona dla ruchu pieszego. 

Przystanki komunikacji miejskiej zostaną wyniesione, aby ułatwić osobom starszym i niepełnosprawnym korzystanie z autobusów i tramwajów. Nasadzone zostaną także drzewa, krzewy i inne niskie rośliny. - Wspólnie z projektantami będziemy dążyć, aby było jak najwięcej terenów zielonych - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Pomiędzy dwoma rzędami nasadzeń urządzona będzie strefa zabaw dla dzieci. W północnej i południowej części placu powstaną fontanny w formie tryskaczy schowanych w nawierzchnię. Projektowanie potrwa 16 miesięcy. Następnie wybrany zostanie wykonawca, który przebuduje plac Wolności.

Na placu Wolności znajdą się:

  • dodatkowe drzewa i ozdobne krzewy
  • ponad 50 ławek ulicznych
  • około 80 stojaków rowerowych
  • nowe oświetlenie
  • mini plac zabaw dla dzieci
  • fontanna z podświetleniem

Więcej na stronie rewitalizacja.uml.lodz.pl

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni