Wspólne świętowanie podczas "Miejskiego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych 2023 w Łodzi"

Ponad 550 osób zasiadło w samo południe w niedzielę 9 kwietnia przy wspólnym, wielkanocnym stole w Hali EXPO-Łódź przy al. Politechniki w ramach tegorocznego „Miejskiego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych w Łodzi” w wersji stacjonarnej. Śniadanie Wielkanocne w tej formie odbyło się w tym roku po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.

fot. UMŁ
17 zdjęć
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (17)

Tegoroczne „Miejskie Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych” zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Łodzi i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi we współpracy z Centrum Służby Rodzinie oraz Stowarzyszeniem Missio Quotidiana, którego główną formą działalności jest obecnie akcja „Zupa na Pietrynie”. „Miejskie Śniadanie Wielkanocne 2023 dla Samotnych w Łodzi” odbyło się w dwóch formach: wspomnianej już stacjonarnej oraz mobilnej w postaci 100 paczek dla potrzebujących, z przygotowanymi, świątecznymi potrawami, które zostały dostarczone w piątek 7 kwietnia do wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn byli zmuszeni pozostać w trakcie Wielkanocy w mieszkaniach i domach. W sumie więc w tegorocznym Miejskim Śniadaniu Wielkanocnym wzięło udział ponad 650 osób.

Uczestnicy zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego Śniadania Wielkanocnego mogli skosztować m.in. żurku, jajek, białej kiełbasy, sałatki jarzynowej, owoców, ciast (w tym tradycyjnych babek wielkanocnych) oraz słodkości w postaci czekoladowych jajek i zajączków. Potrawy znajdujące się w rozwożonych paczkach zostały hermetycznie zapakowane. Wolontariusze składali wielkanocne życzenia osobom, które odwiedzali. Śniadanie Wielkanocne w wersji stacjonarnej miało charakter ekumeniczny – uczestniczyli w nim duchowni różnych wyznań.

Zobacz również:

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni