Wielkie odsłonięcie łódzkiego Jednorożca!

W piątek 7 czerwca 2019 wraz z gwiazdami i influencerami VII edycji See Bloggers Łódź odsłaniamy jedyny taki w Polsce pomnik Jednorożca. Widzimy się tuż obok jego Stajni, obok budynku Centralu. Świetna atmosfera i super niespodzianki gwarantowane. Was też nie może tam zabraknąć!

Rzeźbę Jednorożca zaprojektował japoński artysta Tomohiro Inaba. Wybór japońskiego artysty nie jest wyborem przypadkowym, ponieważ prace artysty charakteryzują się niezwykłą subtelnością i delikatnością. Jego rzeźba znakomicie wpisze się w otaczającą ją miejską tkankę i nie będzie konkurowała z infrastrukturą przystanku przesiadkowego Centrum, przy którym stanie.

<link aktualnosci/artykul/rzezba-jednorozca-juz-w-lodzi-odsloniecie-wiosna-id25316/ _blank>Po przywiezieniu pomnika do Łodzi, prezydent miasta Hanna Zdanowska mówiła</link>: - Mam nadzieję, że ten pomnik przypadnie do gustu łodzianom, że stanie się także magnesem przyciągającym turystów. że będzie kolejnym ważnym znakiem rozpoznawczym miasta. Tak jak dziś już takim znakiem zmieniającej się Łodzi jest odnowiona ulica Piotrkowska, woonerfy, nowy dworzec czy właśnie "Stajnia jednorożców". Zawsze uważałam, że łodzianie są kreatywni, mają poczucie humoru i wyjątkowy dystans do rzeczywistości. Dziękuję pomysłodawcom i łodzianom, którzy zagłosowali w budżecie obywatelskim na ten projekt.

Zapraszamy pod Central tuż przy Stajni Jednorożców. Czeka na Was super atmosfera, influencerzy z See Bloggers, setki koszulek zaprojektowanych przez GOUDA WORKS i mnóstwo atrakcji!

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Festiwal Jesieni w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na jesienne święto w plenerze! Już 19… więcej

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni