W Łodzi żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć

Do końca sierpnia będą prowadzone warsztaty stomatologiczne w przedszkolach miejskich. Zajęcia organizowane są przy wsparciu UNICEF, a o tym, jak dbać o higienę jamy ustnej usłyszy 2200 łódzkich dzieci.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W ramach porozumienia miasta Łódź z UNICEF, MCM Górna realizuje warsztaty dla dzieci. Pielęgniarki przygotowały szereg zabaw oraz zagadek, poprzez które najmłodsi dowiedzą się jak myć zęby oraz dbać o higienę jamy ustnej.

Dentysta nie będzie już budzić obaw. O tym, kim jest i jak może pomóc, dzieci usłyszą z recytowanego przez pielęgniarki wierszyka „chory ząb” autorstwa J. Bechlerowej. Ostatnim etapem zajęć jest sprawdzenie wiedzy dzieci. Ich zadaniem jest ułożenie
w odpowiedniej kolejności obrazków, które przedstawiają czynności związane
z myciem zębów.

Po zakończeniu warsztatów najmłodsi dostaną prezenty. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w praktyce dzięki szczoteczce oraz paście do zębów. Jeśli zapomną w domu o którymś z etapów mycia zębów, z pomocą przyjdzie kolorowanka „Porady Zębusia”.

W lipcu zajęcia zostały przeprowadzone wśród 832 dzieci. Kolejne warsztaty będą odbywać się do końca sierpnia. Zajęcia przeprowadza się kilka razy w tygodniu we wszystkich działających podczas wakacji placówkach. Grupy zajęciowe liczą od 50 do 100 dzieci, a warsztaty trwają 30 min.

W ramach współpracy UNICEF z miastem Łódź z dnia 13 czerwca 2022r. "wsparcie opieki stomatologicznej" MCM Górna dostała 55 tys. zł na przeprowadzenie warsztatów.

Zobacz również:

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się… więcej

Wystawa "Drzewa i krzewy w sztuce bonsai" w Palmiarni w Łodzi - 26-28 września 2025 r.

Mateusz Raczyński

W dosłownym tłumaczeniu słowo „bon-sai”, oznacza „roślinę w pojemniku”. Celem uprawy roślin zgodnie… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku "Mapy, wyprawy i roślinne skarby"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 27 września (sobota) na kolejne spotkanie w ramach… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni