To znaki pionowe decydują o wyznaczeniu miejsca płatnego postoju

Radni PiS - Marta Grzeszczyk, Sebastian Bulak i Łukasz Magin - zwrócili się do wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie niewłaściwego ich zdaniem oznakowania miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania i pobierania opłat za nie. Radny Bartosz Domaszewicz (PO) uważa, że „radny Magin jest znany z budowania swojego kapitału politycznego na straszeniu mieszkańców. Mieliśmy już tego przykład przy opłacie za śmieci.

Pan radny wzywał, by mieszkańcy na drodze sądowej odzyskiwali od miasta część, jego zdaniem, błędnie naliczonej opłaty. Jak się później okazało przegrał sprawę w Samorządowym Kolegium Odwoławczym i w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym”.

Radni PiS w piśmie do wojewody sugerują podjęcie interwencji w sprawie opłat parkingowych w ramach wykonywanych funkcji kontrolno-nadzorczych nad samorządem terytorialnym. 17 października złożyli interpelację, w której zwrócili uwagę na braki, ich zdaniem, w oznakowaniu poziomym na części miejsc postojowych w łódzkiej strefie płatnego parkowania, „które skutkują bezpodstawnym wzbogaceniem gminy poprzez pobieranie od mieszkańców i osób przyjezdnych nienależnych opłat parkingowych w miejscach, które nie spełniają wymogów opisanych w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej z 2013 roku”. Chodzi o wymóg równoczesnego oznaczenia płatnych miejsc postojowych znakiem pionowym D-44 i znakiem poziomym P-18 lub P-19. Radni wnoszą do wojewody o dokonanie analizy zgodności z prawem przepisów uchwały Rady Miejskiej z grudnia 2015r. o ustanowieniu strefy płatnego parkowania, a w przypadku niezgodności, podjęcie kroków prawnych w celu uchylenia uchwały w całości lub w części.

-Mamy kolejną odsłonę budowania polityki na strachu. Rzeczywiście zgodnie z wyrokiem sądu, należy uzupełnić oznakowanie poziome w strefie płatnego parkowania, jednakże ten sam wyrok wskazuje, że decydujący jest znak pionowy – wskazujący miejsce parkingowe i informujący o strefie płatnego parkowania. Wniosek jest taki – za parkowanie należy płacić. Ponadto apeluję do radnego Magina, żeby przestał straszyć łodzian - podkreślił radny Bartosz Domaszewicz.

Zobacz również:

Spacer przyrodniczy "Inwazja Obcych" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer pt.… więcej

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni