Ogród Botaniczny w Łodzi

Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi

Przedstawiciele różnych organizacji i instytucji wspierających na co dzień osoby w kryzysie bezdomności, m.in. Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Ulicznej Misji Medycznej, Zupy na Pietrynie, Centrum Służby Rodzinie, Koła Łódzkiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, a także Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi i Pełnomocnika Wojewody ds. szczepień przygotowali wspólnie akcję szczepień przeciw COVID-19 dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi.

 -  Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Szczepienia odbędą się w dwie kolejne niedziele - 6 i 13 lutego 2022 roku, w godz. 15:00 – 18:00, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi, przy okazji coniedzielnych spotkań w ramach Zupy na Pietrynie.

Osoby w kryzysie bezdomności przyjmujące pierwszą dawkę zostaną zaszczepione jednodawkową szczepionką. Bezdomni zaszczepieni podczas podobnej, czerwcowej akcji otrzymają szczepionkę firmy Pfizer. Każdy zaszczepiony otrzyma od razu zaświadczenie o zaszczepieniu. Na miejscu będą obecni streetworkerzy zatrudnieni w MOPS w Łodzi, do których codziennych zadań należy specjalistyczna pomoc na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Będą służyć wszelkim, niezbędnym wsparciem i pomocą wszystkim zainteresowanym. Łódzki MOPS pomógł także zorganizować specjalny autobus, w którym osoby oczekujące na szczepienie będą mogły poczekać w cieple na swoją kolej, a osoby już zaszczepione będę mogły spędzić niezbędny, przewidziany czas na miejscu po przyjęciu szczepionki.

 

Pierwsza akcja szczepień dla osób w kryzysie bezdomności, zwłaszcza pozostających poza schroniskami i noclegowniami, zorganizowana została w czerwcu 2021 roku. Zaszczepiono wówczas 320 osób.

*****

Dodatkowo od niedzieli 6 lutego, medycy Ulicznej Misji Medycznej będą mogli wykonywać badania USG, dzięki mobilnemu urządzeniu, które udało się zakupić z pieniędzy przekazanych podczas zbiórki ogłoszonej przez abpa Grzegorza Rysia, w V Światowym Dniu Ubogich (14 listopada 2021 roku). Przenośne urządzenie o wartości 20 tysięcy złotych pomoże zobrazować narządy jamy brzusznej i płuca. Będzie służyło tym, którzy na co dzień nie mają dostępu do opieki medycznej.

Zobacz również:

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego i Palmiarni 2023

Małgorzata Godlewska

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego i... więcej

Życzenia Świąteczne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński / Ogród Botaniczny

Najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz... więcej

Ferie zimowe w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-27 stycznia 2023 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi... więcej

Ferie zimowe w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński / Ogród Botaniczny

W dniach 16 - 27 stycznia 2023 roku Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza grupy zorganizowane... więcej

Wystawa Grzyby znane i mniej znane w Ogrodzie Botanicznym

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-18 września 2022 r. w godzinach 9.00-17.00 Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę „GRZYBY... więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni