Szansa na obniżkę czynszów w lokalach komunalnych

Sprawdź, jakie możliwości obniżki czynszów w lokalach komunalnych proponują władze miasta

fot. z arch. UMŁ
Prawdopodobnie 80 proc. użytkowników lokali gminnych może otrzymać bonifikatę

Wiceprezydent Krzysztof Piątkowski przedstawił propozycje obniżki czynszów w lokalach gminnych, zawarte w projekcie uchwały, który będzie przedmiotem obrad Rady Miejskiej na najbliższej sesji. Po spotkaniach z mieszkańcami, którzy protestowali w związku z podwyżką stawki bazowej czynszów, wypracowano ofertę polegającą przede wszystkim na zmianie kryteriów dochodowych dla najemców, umożliwiającą skorzystanie z obniżki czynszu o 10, 20, 30, a nawet 50 proc. Zaproponowano nowe progi na poziomie średniej na osobę w rodzinie - 1500 zł oraz dla osób samotnych - 1800 zł. Poniżej podanych kwot dochodów będzie można się ubiegać o zniżkę.

Ze wstępnych szacunków wynika, że aż 80 proc. użytkowników lokali gminnych może otrzymać bonifikatę. Projekt będzie jeszcze dyskutowany w komisjach Rady Miejskiej i zostanie poddany pod głosowanie podczas sesji Rady Miejskiej 24 maja.

Ponadto w blokach przy ul. Ketlinga na Janowie trwa audyt energetyczny, który również może spowodować obniżkę kosztów najmu, natomiast rzeczoznawcy pracują nad określeniem stawek ewentualnego wykupu mieszkań.

Zobacz również:

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Ferie zimowe w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach od 2 do 15 lutego 2026 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza… więcej

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego 2026

Mateusz Raczyński

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego.… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni