Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z niepełnosprawnościami

1 grudnia rozpocznie działalność Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, który powstaje w wyniku przekształcenia Dziennego Domu Pomocy dla Osób z Niepełnosprawnościami. Placówkę prowadzi – na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi – Stowarzyszenie POMOST, są jeszcze wolne miejsca i co ważne – pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy jest bezpłatny.

fot. LODZ.pl
3 zdjęcia
fot. LODZ.pl
fot. LODZ.pl
fot. LODZ.pl
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Zapraszamy dorosłych mieszkańców Łodzi z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi, osoby ze spektrum autyzmu a także ze sprzężonymi niepełnoprawnościami – mówi Ewa Nowaczyńska, prezes zarządu Stowarzyszenia POMOST.

Specjaliści zatrudnieni w Środowiskowym Domu Samopomocy pracują z podopiecznymi na zajęciach indywidualnych i grupowych, prowadzą treningi umiejętności polegające na nauce, rozwijaniu i podtrzymywaniu umiejętności, pozwalających na samodzielne funkcjonowanie w środowisku. Placówka oferuje terapię zajęciową, pomoc psychologiczną, terapię ruchową, usługi pielęgniarskie oraz fachową opiekę. Wszystkie zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb ich uczestników.

- Podopieczni będą mieli do dyspozycji szerszą gamę usług i co ważne w Środowiskowym Domu Samopomocy nie ma odpłatności, zapraszam, są jeszcze wolne miejsca – mówi Piotr Kowalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

ŚDS mieści się w budynku przy ul. Ćwiklińskiej, położonym w spokojnej okolicy, otoczonym ogrodem. Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 i dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Szczegółowych informacji udziela kierownik ŚDS Agata Michalak-Jagiełło, nr tel. (42) 673 32 80.


Placówka przy ul. Ćwiklińskiej została powołana w 1991 r. roku jako Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, od stycznia 2011 r. w wyniku zmian organizacyjnych stała się Domem Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. W 2020 r., decyzją władz MOPS,  do  Domu dołączono grupę seniorów z pobliskiego Domu Dziennego Pobytu. Od września 2022 r., po przeprowadzeniu konkursu, prowadzenie Domu powierzono Stowarzyszeniu POMOST.

Zobacz również:

Wystawa "Kultura Japonii" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Wystawa "Kultura Japonii" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę "KULTURA JAPONII", która odbędzie się w… więcej

Ogród bez tajemnic - Przyrodnicze spacery po Ogrodzie Botanicznym „Gdzie raki zimują”

Ogród bez tajemnic - Przyrodnicze spacery po Ogrodzie Botanicznym „Gdzie raki zimują”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 18 lutego 2024 r. (niedziela) o godz. 11:00 na spacer przyrodniczy… więcej

Walentynki w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają zakochane pary… więcej

Ogród bez tajemnic - Przyrodnicze spacery po Ogrodzie Botanicznym „Obrączkowanie ptaków – jak i dlaczego”

Mateusz Raczyński

Już w najbliższą niedzielę 21 stycznia 2024 r. o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy wszystkich… więcej

Akademia Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi 2024

Akademia Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi 2024

Mateusz Raczyński

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń zaplanowanych na rok 2024 w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni