Spotkanie edukacyjne 6 września 2019 - Przerwana więź z perspektywy psychoterapeuty

Trzygodzinne spotkanie edukacyjne pt. "Przerwana więź z perspektywy psychoterapeuty", z wykładem i dyskusją, udział bezpłatny (w ramach projektu).

Zapraszamy: rodziców, w tym adopcyjnych i zastępczych oraz kandydatów na rodziny adopcyjne i zastępcze a także specjalistów z obszaru pomocy rodzinie /psycholodzy, pedagodzy, opiekunowie, wychowawcy, kuratorzy rodzinni: zawodowi i społeczni, pracownicy pomocy społecznej, w tym pracownicy socjalni i asystenci rodziny oraz koordynatorzy pieczy zastępczej/ a także wszystkie osoby zainteresowane tematyką więzi rodzinnych.

Będzie to wykład i dyskusja dotyczące więzi, jej neurofizjologicznych aspektów oraz zaburzeń przywiązania i psychologicznych konsekwencji zerwania więzi.
Prelegenci w oparciu o swe doświadczenia terapeutyczne przedstawią metody terapii rozwijające przywiązanie i bezpieczeństwo (m.in praca z ciałem, praca z wyobrażeniami i praca terapeutyczna po traumie, sposoby poszukiwania zasobów psychofizycznych, możliwości samoregulacji, zdrowienia i wzrostu).
Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań; przewidziana jest dyskusja.

Prowadzący:
Krzysztof R. Karauda, dr n. hum., psycholog, psychoterapeuta, TRE® Mentor.
Ukończył Czteroletni Podyplomowy Kurs Psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się również Ustawieniami Systemowymi, masażem klasycznym, MTG oraz od listopada 2015 roku - TRE®.
Pracuje w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi jako psychoterapeuta i nauczyciel psychoterapii.

Katarzyna Zaborska, dr n. hum., psycholog, psychoterapeutka. Prowadzi terapię indywidualną i rodzinną. Członkini założycielka Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii. Pracowała z młodzieżą w II Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CSK UM w Łodzi. Uczyła się terapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Ukończyła zaawansowane szkolenie w M. H. Erickson Foundation, Phoenix, AZ oraz staż pod kierunkiem Normy Barretta w LA, Ca. Pracuje w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi jako psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii.

Na spotkaniu dostępne będą bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne.
Będzie można też zakupić niezwykłą książkę pt. Więzi odNowa, zawierającą autentyczne historie osób, które doświadczyły zerwania więzi oraz relacje osób wychowujących dzieci po takich doświadczeniach.

Prosimy o wypełnienie formularza google:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqsNFL8DrbeeLsvVbC8RCN-yWTH7PjQeJQl8_U2jkii8UbDg/viewform?vc=0&c=0&w=1
Taka forma zapisów bardzo ułatwi nam organizację wydarzenia.
W razie pytań prosimy o kontakt: projekt.zielonewzgorze@gmail.com, t. 605 356 761

Spotkanie jest częścią projektu „Więzi odNowa – POWRÓT”, realizowanego przez Fundację „Zielone Wzgórze”, w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Podmiotem goszczącym jest Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny.

Zobacz również:

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Ferie zimowe w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach od 2 do 15 lutego 2026 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza… więcej

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego 2026

Mateusz Raczyński

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego.… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni