Smakujmy niepodległość!

Restauracje z Łodzi i regionu przez trzy dni będą serwować gęś na dwadzieścia różnych sposobów.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Od 9 do 11 listopada można się wybrać na potrawy z gęsiny i jabłka do wybranych restauracji w centrum Łodzi, ale nie tylko, bo do projektu przyłączyły się m.in. lokale z Pabianic i Aleksandrowa Łódzkiego. To już czwarta edycja wydarzenia pod hasłem „Smakujemy niepodległość” w ramach Festiwalu Dobrego Smaku.

-  Proponujemy nieco inny rodzaj świętowania niż ten, do którego przywykliśmy od lat. To będzie wielkie święto kulinarne. Wykładamy na stół to, co w polskiej kuchni najcenniejsze i najbardziej charakterystyczne. A że zbliża się pora serwowania na naszych stołach gęsiny i jabłek, to one są tematem przewodnim również tegorocznej edycji – podkreśla organizatorka festiwalu Barbara Urbańczyk.

Zadaniem festiwalu jest też popularyzacja gęsiny, która jest bardzo zdrowym mięsem, a nie zawsze jest doceniana w Polsce. Kiedyś podawano ją od św. Marcina aż do karnawału, obowiązkowo serwowano ją na Nowy Rok. Towarzyszące gęsinie jabłka do Polski dotarły poprzez Azję Mniejszą z Azji Środkowej i szybko stały się naszym owocem narodowym – dziś w ich produkcji jesteśmy światowym liderem!

Więcej informacji na www.festiwaldobregosmaku.eu

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Festiwal Jesieni w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na jesienne święto w plenerze! Już 19… więcej

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni