Skargi wciąż nie rozstrzygnięto

Radni z Komisji Rewizyjnej po raz kolejny zajęli się skargą mieszkańców dotyczącą Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych przy ul. Chocianowickiej. Do dyspozycji wielbicieli sportów motorowych przygotowano kilka torów do jazdy o różnej charakterystyce. Centrum leży na terenie wydzierżawionym od miasta przez Łódzki Klub Motorowy.

Okoliczni mieszkańcy skarżą się, że nikt z nimi nie konsultował budowy toru, który znajduje się w sąsiedztwie terenów cennych przyrodniczo. Na dzisiejszym posiedzeniu oprócz kilku przeciwników, pojawiło się kilkunastu zwolenników tej inwestycji. Pod petycją dotyczącą obrony toru podpisało się 2300 osób, pod skargą natomiast 220. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Łukasz Magin przygotował projekt uchwały, w którym uznaje się skargę za w części zasadną. Radni jednak dokumentu nie przyjęli.

- Dzierżawa tego terenu dobiega końca. Nie rozumiem, dlaczego radni nie przyjęli projektu uchwały, skarga powinna zostać rozstrzygnięta – podkreślała Łukasz Magin.

- Wydaje mi się, że ten projekt był zbyt daleko idący. Zadziwiły mnie arbitralne stwierdzenia o dewastacji środowiska, ponieważ do tej pory żadna instytucja do tego powołana takiej dewastacji nie stwierdziła – zauważył przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak.

Jego zdaniem z decyzją w tej sprawie należy poczekać aż zakończą się wszystkie postępowania prowadzone przez zewnętrzne instytucje. Podkreślił, że w sprawie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych, mimo że wywołuje ona dużo emocji, wciąż można znaleźć kompromis i rozwiązać ją polubownie. Skarga będzie rozpatrywana na kolejnym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej.

Zobacz również:

Spacer przyrodniczy "Inwazja Obcych" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer pt.… więcej

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni