Siódma edycja Biegu Trzech Króli

Niespełna 200 wolnych miejsc zostało na liście startowej piątkowego Biegu Trzech Króli. To już siódma edycja imprezy, której początek i koniec wytyczono na rynku Manufaktury. Rywalizacja toczyć się będzie na dystansie 5 km.

- W tej chwili na liście startowej mamy ponad 1 800 osób. Zostało ok. 200 wolnych miejsc, więc dzisiaj i ewentualnie jutro będzie się jeszcze można zapisać. W czwartek do godziny 21 będzie otwarte biuro zawodów w Ogrodowa Office, przy ulicy Ogrodowej 8. W piątek od godziny 14 zapraszamy już do Manufaktury – poinformował Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie.

Start zaplanowano na godzinę 17, ale na rynku Manufaktury warto pojawić się znacznie wcześniej. Już o godzinie 15:30 rozpocznie się bowiem koncert kolęd. Później będzie wspólna rozgrzewka, przygotowana przez klub Saturn Fitness Manufaktura.

- Jak co roku Bieg Trzech Króli wspiera Miasto Łódź, które w tym roku obchodzi 600-lecie. Będzie to więc jedna z pierwszych imprez w ramach tego jubileuszu  – dodał Blesiński. 

Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk podkreślił, że impreza znakomicie wpisuje się jednak nie tylko w jubileuszowe obchody, ale też w sportową strategię magistratu. - Chcemy, by masowe biegi, których jest już bardzo dużo w naszym mieście, nadal się rozwijały, żeby Łódź była liderem w tej dziedzinie. Otwierający rok Bieg Trzech Króli z pewnością znakomicie rozrusza naszych amatorów biegania po przerwie świąteczno-noworocznej  – dodał Kondraciuk.

Zawodnicy będą rywalizowali na dystansie 5 km. Pobiegną ulicami: Ogrodową, Zachodnią, aleją Kościuszki, Zamenhofa, Piotrkowską, Próchnika i ponownie Zachodnią oraz Ogrodową wrócą na rynek Manufaktury. Trasa jest krótka, jednak wymusza pewne zmiany w organizacji ruchu. Od godziny 16 zamknięte będą ulice, na których toczyć się będzie rywalizacja.

Więcej informacji o biegu, zapisach i utrudnieniach w ruchu można znaleźć tutaj.

Zobacz również:

Akademia różnorodności Ogrodu Botanicznego - Rozpoznawanie drzew w stanie bezlistnym

Mateusz Raczyński

W niedzielę 15 lutego 2026 r. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Walentynki w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 14 lutego 2026 r. (sobota) o godz. 11:00 do Ogrodu Botanicznego w Łodzi… więcej

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni