Siatkarki na start

W poniedziałek nowy sezon rozpoczną łódzkie zespoły występujące w Lidze Siatkówki Kobiet. Poprzedni sezon drużyna Grot Budowlani zakończyła na drugim miejscu, a ekipa ŁKS Commercecon była szósta. Kolejny rok może być jednak jeszcze lepszy.

Budowlane mają już za sobą jeden oficjalny mecz, w którym ograły Chemika Police. Stawką konfrontacji z najlepszą drużyna poprzednich rozgrywek był Superpuchar. Po jego zdobyciu w klubowej kolekcji Budowlanych brakuje więc już tylko mistrzostwa Polski. W walce o to trofeum podopieczne Błażeja Krzyształowicza są stawiane w roli głównych rywalek Chemika, który rozpoczął sezon od wygranej 3:0 z Budowlanymi Toruń. Zdobywczynie Superpucharu do rywalizacji przystąpią dzisiaj w Bielsku-Białej, gdzie o godz. 18 rozpoczną mecz z BKS Profi-Credit.

W tym samym czasie w Atlas Arenie ŁKS Commercecon będzie walczył z Treflem Proxima Kraków. Zespół prowadzony przez Michala Maska latem został wzmocniony i przez wielu fachowców jest typowany do roli czarnego konia rozgrywek. Prezes Hubert Hoffman nie podbija jednak bębenka. Na przedsezonowej konferencji prasowej powiedział, że jego zespół na siłę nie będzie się z nikim ścigał, ale spróbuje powalczyć o miejsce w czołowej czwórce.

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 22 czerwca 2025 r. o godz. 22.00 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rozpocznie się widowisko… więcej

fot. P. Kabat

Warsztaty ogrodnicze "Zioła w ogrodzie" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 10.06.2025 (wtorek) o godz. 11.30 i 12.06.2025 r. (czwartek) o godz.… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni