Przebudowa ul. Gdańskiej. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu i objazdy

Ulica Gdańska na odcinku od Ogrodowej do Legionów zostanie gruntownie przebudowana. Będzie bardziej przyjazna mieszkańcom - z dużą liczbą drzew i krzewów.

fot. Stefan Brajter / UMŁ
Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się przebudowa ul. Gdańskiej - pierwsza inwestycja w rewitalizacji obszarowej

Ulica otrzyma całkowicie nową nawierzchnię. Powstanie ona przede wszystkim z kostki granitowej i kamiennej. Cała ulica będzie położona na jednym poziomie,
bez wyniesionych chodników. W ten sposób ruch zostanie uspokojony i stworzona zostanie wspólna przestrzeń dla pieszych i samochodów. 

Na ul. Gdańskiej pojawią się także elementy małej architektury, czyli ławki, stojaki na rowery, a także stylizowane latarnie. Między ulicą Legionów i Ogrodową posadzonych będzie kilkadziesiąt drzew. Dodatkową zieleń i kwiaty zapewnią klomby. Przy okazji remontu wymieniona też będzie infrastruktura podziemna ulicy. 

Prace rozpoczną się 23 kwietnia. Podczas inwestycji odcinek ul. Gdańskiej od Ogrodowej do Legionów zostanie zamknięty dla ruchu. Możliwe będą jedynie wjazdy docelowe od strony ulicy Legionów. Zmiany pojawią się również na ul. Mielczarskiego, która stanie się ulicą dwukierunkowa bez wylotu z zachowanym parkowaniem. Wjazd możliwy będzie jedynie od ul. Cmentarnej.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni

Mateusz Raczyński

Zapraszamy serdecznie na nasz kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ręcznie robione… więcej

Andrzejki w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Andrzejki coraz bliżej, a my z tej okazji przygotowujemy dla Was wiele atrakcji. W piątkowy wieczór… więcej

Wystawa "Magia Świąt Bożego Narodzenia" w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi Wydział Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza na wystawę „Magia… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni