Program "Mieszkanie za remont". Sprawdź, jak to będzie działać

Trwają przygotowania do pilotażowego programu dla przyszłych najemców lokali komunalnych, którzy wyremontują otrzymane mieszkania i będą mogli to rozliczyć w czynszu do 35 tys. zł.

fot. Stefan Brajter / UMŁ
Mieszkanie przy ul. Pomorskiej 86
4 zdjęcia
fot. Stefan Brajter / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Wstępnie wytypowaliśmy dwadzieścia lokali do pilotażu, a opracowane kosztorysy opiewają na kwotę od dziewięciu do trzydziestu pięciu tysięcy złotych. Poniesione nakłady będzie można potem potrącić z czynszu - tłumaczy dyrektor Zarządu Lokali Miejskich Andrzej Chojnacki.

Do programu wystawiamy 20 mieszkań: od małych - 15 mkw, po nawet 88 mkw., ale przeważają takie, których metraż oscyluje wokół 45-65 mkw.Najczęściej w mieszkaniach mamy jeden lub dwa pokoje, kuchnię, wc, łazienkę lub potencjalną możliwość zrobienia łazienki np. poprzez wydzielenie jej z kuchni.

Pomysł jest skierowany do około 2 tys. oczekujących w kolejce na mieszkanie komunalne lub lokal zamienny. Szczegóły zostana podane za miesiąc na stronie internetowej Zarządu Lokali Miejskich.

Wstępne adresy lokali w programie pilotażowym "Mieszkanie za remont":

  • 6 Sierpnia 49
  • Limanowskiego 28
  • Gdańska: 4, 14, 17, 74
  • Tuwima 39
  • Szenwalda 15
  • Łąkowa 10
  • Nowomiejska 2
  • Orla 10
  • Kilińskiego 154 
  • Pomorska 86
  • Rewolucji 1905 r.: 25, 36, 58
  • Solna 10
  • Żeromskiego 25
  • Wierzbowa 16b
  • Włókiennicza 18

Zobacz również:

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Ferie zimowe w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach od 2 do 15 lutego 2026 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza… więcej

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego 2026

Mateusz Raczyński

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego.… więcej

Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni

Mateusz Raczyński

Zapraszamy serdecznie na nasz kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ręcznie robione… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni