Powstają nowe miejsca do rekreacji w Łodzi

Siłownia plenerowa, street workout, a może tor rolkowy? Wszystko to powstaje w tym roku w Łodzi w ramach Budżetu Obywatelskiego.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Powstają nowe miejsca do rekreacji w Łodzi
3 zdjęcia
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Łodzianie cenią sobie aktywny wypoczynek i chętnie korzystają z takich miejsc. Trwają prace nad: strefą street workout w parku Abramowskiego, siłownią plenerową w parku na Janowie, domknięciem ścieżki biegowej na Stawach Jana, torem rolkowym na Olechowie oraz siłownią plenerową przy osiedlu Nowe Polesie. Budowane jest także boisko do gry w bule. To ostatnie powstaje na terenie Lunaparku.

- W Bulach nie ma ograniczeń wiekowych, mogą grać dziadkowie, dzieci, wnukowie. Jest to po prostu zabawa, w którą cała rodzina może się bawić. W Łodzi coraz więcej osób jest zainteresowanych grą w bule, powstały już dwa kluby, staraliśmy się, żeby powstało takie miejsce profesjonalne - mówi Włodzimierz Krawczyk z Klubu Graczy Bulowych.

W czasie turnieju bulowego zawodnik może pokonać odległość nawet 12-13 kilometrów. - Miejsc do aktywnego wypoczynku przybywa co roku. Najbardziej oblegane są siłownie plenerowe, czy strefy street workout, czyli miejsca, w których można pracować nad rzeźbieniem ciała, obciążonego tylko własnym ciężarem - mówi Małgorzata Kryzińska z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Ale coraz chętniej mieszkańcy korzystają także z pump track’ów - doskonaląc wyczynową jazdę na rowerze, czy skate parków - do nauki jazdy na deskorolce lub rolkach.

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Jak pielęgnować hortensje” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 6 maja 2025 r. (wtorek) o godz. 11:30 oraz 8 maja 2025 r. (czwartek) o… więcej

Życzenia Wielkanocne od zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego słońca oraz pogody w sercach życzy zespół… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do łódzkiego Ogrodu Botanicznego gdzie rozpoczyna kwitnienie kolekcja… więcej

Festiwal Roślin Balkonowych w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi - 16-18.05.2025

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Roślin Balkonowych, który odbędzie się w dniach 16-18 maja w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni