Potrzebni Mikołaje, żeby sprawić radość dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych!

Pamiętasz radość przed zbliżającą się Gwiazdką? Zapach potraw i ciekawość, co znajdziesz pod choinką. Twoja rodzina robiła, co mogła, by prezent był tym wymarzonym. A co czują dzieci, którym Wigilia wcale nie kojarzy się z rodzinną atmosferą? Dzieci, które spędzają ten wyjątkowy czas bez swojej biologicznej mamy i swojego taty - w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

Ich opiekunowie wiedzą, że dla tych dzieci Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo trudny czas. Starają się więc spełnić choć jedno marzenie każdego dziecka. Czasami jednak potrzebują pomocy.

Dlatego po raz kolejny chcemy zadbać, by dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych mogły znaleźć pod choinką wymarzone prezenty. Dołączcie do grona osób, które będą spełniać marzenia przedszkolaków, uczniów i nastolatków po przejściach.

Jeśli i Ty chcesz zostać Mikołajem, skontaktuj się z Gabrielą Halakiewicz - g.halakiewicz@mops.lodz.pl, 793 006 743.


W ciągu 2 tygodni od zgłoszenia dostaniesz list, w którym młody człowiek z domu dziecka lub rodziny zastępczej napisze, o czym marzy. Bez obaw - on wie, że ma zmieścić się w 100 zł. Później masz 2 tygodnie na spełnienie jego gwiazdkowego marzenia.

Prezent trzeba dostarczyć do Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi przy ul. Małachowskiego 74.
Do akcji zachęć swoją rodziną, przyjaciół i znajomych.

I pamiętaj, że „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku „Letnie harce w Ogrodzie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 30 sierpnia 2025 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Spacer przyrodniczy "Inwazja Obcych" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer pt.… więcej

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni