Potrzebna rodzina dla 2 bardzo wrażliwych dzieci: 6,5-latki i jej brata!

Ona jest bardzo delikatna i łatwo się wzrusza. Gdy ciocia w domu dziecka powie jej komplement, to w oczach naszej małej bohaterki pojawiają się łzy wzruszenia. On ma prawie 9 lat i nadgania wieloletnie zaległości, za które odpowiadają ich rodzice biologiczni. Oboje uczą się życia w relacjach z opiekunkami. Bo w domu rodzinnym rodzeństwo mogło liczyć przede wszystkim na siebie nawzajem. Dorośli rzadko z nimi rozmawiali. Dlatego brat i siostra zaczęli rozmawiać ze sobą w wymyślonym języku.

Gdy zamieszkali w rodzinie zastępczej, wydawało się, że ich los wreszcie się odmieni i przestaną być dziećmi „placówkowymi”. Stało się jednak inaczej. Rodzina nie potrafiła ich w pełni zaakceptować. Niezrozumienie ich języka dość szybko przerodziło się w niezrozumienie ich historii i potrzeb, a rodzeństwo znów zamieszkało w domu dziecka.

Ciocie mówią, że to jedne z najbardziej łagodnych i pogodnych dzieci, jakie kiedykolwiek miały pod swoją opieką. Są ze sobą bardzo zżyte. Uwielbiają gadać z wychowawczyniami. Chcą im towarzyszyć w codziennych czynnościach. Świetnie nawiązują także kontakt z innymi dziećmi z domu dziecka oraz z przedszkola.

Ich sytuacja prawna została uregulowana, ale ośrodek adopcyjny nie wskazał kandydatów na rodziców. Dlatego szukamy rodziny zastępczej z dowolnej części Polski, która stworzy dla nich prawdziwy dom.

Dzieci mają orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim. Oboje uczą się w przedszkolu przy szkole specjalnej, gdzie mogą liczyć na dużą pomoc ze strony specjalistów, m.in. logopedów.

– To są wyjątkowe dzieci. Nie bywają agresywne. Nie żądają. Patrzą sercem. Przepełnia je ogromna wdzięczność za wszystko, co od nas dostają: jedzenie, opiekę, miłe słowa czy przytulanie. Życie z nimi to będzie dla rodziny piękne doświadczenie – opowiada jedna z ich opiekunek.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo: k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Jak pielęgnować hortensje” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 6 maja 2025 r. (wtorek) o godz. 11:30 oraz 8 maja 2025 r. (czwartek) o… więcej

Życzenia Wielkanocne od zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego słońca oraz pogody w sercach życzy zespół… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do łódzkiego Ogrodu Botanicznego gdzie rozpoczyna kwitnienie kolekcja… więcej

Festiwal Roślin Balkonowych w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi - 16-18.05.2025

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Roślin Balkonowych, który odbędzie się w dniach 16-18 maja w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni