Ogród Botaniczny w Łodzi

POSZUKUJEMY RODZINY DLA 6-LETNIEJ DZIEWCZYNKI I JEJ 8-LETNIEGO BRACISZKA!

W rodzinnym domu Oliwier* i Ola doświadczyli wielu zaniedbań. Prawdopodobnie rzadko ktoś z nimi rozmawiał. Dlatego dzieci stworzyły sobie własny język. Polski w uproszczonej wersji. Gdy trafiły do domu dziecka, prawie nikt nie wiedział, co mówią. Za to one nawzajem rozumiały się doskonale. W ciągu kilku miesięcy zrobiły spore postępy. Dziewczynka mówi już całymi zdaniami, a jej brat stara się brać z niej przykład i nie zraża się przy kolejnych próbach.

Mimo wielu trudnych doświadczeń są to dzieci niezwykle pogodne, uśmiechnięte i radosne. Dążą do relacji z dorosłymi. Chętnie pomagają w codziennych czynnościach. W domu dziecka mają swoje ulubione ciocie: Małgosię i Beatkę. I to z nimi najchętniej spędzają czas.

Oliwier uwielbia oglądać „Psi Patrol” i umie już jeździć na rowerze, a Olusia często bawi się wraz z innymi dziewczynkami w dom. Oboje lubią rysować i ugniatać ciastolinę. Rodzeństwo jest ze sobą bardzo zżyte. Ola świetnie nawiązuje kontakt także z innymi dziećmi z placówki i z przedszkola.

Oboje mają orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim. Chłopiec został odroczony od obowiązku szkolnego. Chodzą razem do przedszkola przy szkole specjalnej, gdzie mają zapewnione duże wsparcie ze strony specjalistów, m.in. logopedy. Ola bierze również udział w zajęciach taneczno-rytmicznych, bo bardzo lubi tańczyć.

Sytuacja prawna dzieci została uregulowana, ale ośrodek adopcyjny nie wskazał żadnych kandydatów na rodziców dla tego rodzeństwa. Dlatego szukamy rodziny zastępczej z dowolnej części Polski, która zdecyduje się zostać ich docelowym domem (niezawodowo lub zawodowo).

Oliwier i Ola bardzo przeżywają, gdy widzą, jak do innych dzieci w domu dziecka przychodzą w odwiedziny rodziny biologiczne, zwykle z jakimiś smakołykami i drobnymi podarunkami. Większość ich rodziny nie przyszła nigdy. Rodzeństwo bardzo tęskni za ciepłymi relacjami z opiekunami. Z ciocią, wujkiem, a może nawet mamą i tatą.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo: k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imiona dzieci zostały zmienione.

 

 

Zobacz również:

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego i Palmiarni 2023

Małgorzata Godlewska

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego i... więcej

Życzenia Świąteczne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński / Ogród Botaniczny

Najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz... więcej

Ferie zimowe w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-27 stycznia 2023 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi... więcej

Ferie zimowe w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński / Ogród Botaniczny

W dniach 16 - 27 stycznia 2023 roku Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza grupy zorganizowane... więcej

Wystawa Grzyby znane i mniej znane w Ogrodzie Botanicznym

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-18 września 2022 r. w godzinach 9.00-17.00 Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę „GRZYBY... więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni