Ogród Botaniczny w Łodzi

Ponad tysiąc kokard narodowych od uczniów łódzkich szkół. Odbierz je i dumnie noś na piersi w Narodowe Święto Niepodległości

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Jednym z jego nieodłącznych symboli stały się przypinane do płaszczy i kurtek kokardy narodowe. Specjalnie na tę okazję ponad tysiąc takich rozetek przygotowali uczniowie łódzkich szkół. Będą one dostępne podczas XI Pikniku Niepodległościowego w Manufakturze.

- Wróciliśmy do akcji, którą zapoczątkowaliśmy w 2019 roku. Łódzkim szkołom przesłaliśmy biało-czerwoną wstążkę rypsową oraz instrukcję do wykonania rozetek. Dzieciaki z łódzkich szkół podeszły do tego z ogromnym zapałem i dzięki temu mamy ponad tysiąc kokard narodowych. Będziemy je rozdawali na stoisku Miasta podczas XI Pikniku Niepodległościowego w Manufakturze. To symboliczna, ale ważna akcja, której celem jest uczenie szacunku do barw narodowych i wspólne, radosne świętowanie jednego z najważniejszych dni w polskim kalendarzu - powiedziała Katarzyna Zielińska z Oddziału ds. Dziedzictwa Łodzi UMŁ.

W akcji wzięło udział siedem łódzkich szkół. Biało-czerwone kokardy zaplatali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 70, Szkoły Podstawowej nr 158, Szkoły Podstawowej nr 206, Szkoły Podstawowej nr 45, Szkoły Podstawowej nr 204,  Szkoły Podstawowej nr 190 oraz Szkoły Podstawowej nr 111.

- Wspólnie z uczniami nie tylko dekorowaliśmy naszą szkołę, ale też przygotowaliśmy około 100 kokard narodowych. Najpierw sama musiałam nauczyć się, jak je wykonać, a potem wspólnie z dziećmi wzięłyśmy igły i je szyliśmy. Poszło zupełnie nieźle - powiedziała Małgorzata Wawrzyniak, nauczyciel świetlicy ze SP nr 111 w Łodzi.

- Staramy się wychowywać uczniów w duchu patriotyzmu i przywiązania do biało-czerwonych barw, dlatego chętnie odpowiedzieliśmy na akcję Miasta. Podeszliśmy do tego z ambicją, bardzo przydała nam się instrukcja. Bierzemy też udział w akcji „Szkoła do hymnu”. W czwartek podczas apelu 426 dzieciaków odśpiewa „Mazurka Dąbrowskiego” – dodała Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP nr 111 w Łodzi.

Na stanowisku Miasta podczas XI Pikniku Niepodległościowego w Łodzi nie powinno zatem zabraknąć kokard narodowych. A nawet jeśli, to odwiedzający je będą mogli… sami sobie je uszyć. Przygotowana bowiem zostanie „Szwalnia kokard”.

Na gości pikniku, w tym stoiska Miasta czeka wiele innych atrakcji. Więcej o nich pod linkiem: O niepodległości z radością. XI Piknik Niepodległościowy na rynku Manufaktury - Urząd Miasta Łodzi (lodz.pl)

Zobacz również:

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego i Palmiarni 2023

Małgorzata Godlewska

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego i... więcej

Życzenia Świąteczne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński / Ogród Botaniczny

Najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz... więcej

Ferie zimowe w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-27 stycznia 2023 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi... więcej

Ferie zimowe w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński / Ogród Botaniczny

W dniach 16 - 27 stycznia 2023 roku Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza grupy zorganizowane... więcej

Wystawa Grzyby znane i mniej znane w Ogrodzie Botanicznym

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-18 września 2022 r. w godzinach 9.00-17.00 Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę „GRZYBY... więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni