Połączymy ul. Widzewską przejściem pod torami kolejowymi

Po modernizacji linii kolejowej na Fabryczny tory podzieliły ulicę Widzewską. Po staraniach miasta i decyzji PKP, możemy wybudować przejście pod torami dla pieszych i rowerzystów. Znacznie ułatwi to dojście do trasy W-Z.

fot. z arch. ZIM
Przejście pod torami połączy osiedle Podgórze z trasą W-Z

Zarząd Inwestycji Miejskich jeszcze w tym miesiącu ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który w systemie zaprojektuj i wybuduj, zrealizuje przejście pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Widzewskiej. Rozwiązanie to połączy osiedle Podgórze z trasą W-Z i ułatwi wielu mieszkańcom codzienny dostęp do komunikacji miejskiej, czy dojście do szkół. Dodatkowo w ramach prac wyremontowana zostanie ul. Widzewska od Wagonowej do Nowogrodzkiej, wraz ze skrzyżowaniami z obiema ulicami, oraz budową przystanku autobusowego na Nowogrodzkiej.

Wybór wykonawcy będzie możliwy w tym roku. Na stworzenie projektu w takim zakresie wykonawca będzie potrzebował około roku. Następnie przystąpimy do prac, które chcemy zakończyć w 2019 r.

Obecnie dla ułatwienia skomunikowania tych terenów funkcjonują dwie linie autobusowe. Jedna wjeżdżając w głąb osiedla ułatwia dojazd do centrum, a druga specjalna linia dowozi dzieci ze szkoły na Widzew.

Zobacz również:

Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni

Mateusz Raczyński

Zapraszamy serdecznie na nasz kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ręcznie robione… więcej

Andrzejki w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Andrzejki coraz bliżej, a my z tej okazji przygotowujemy dla Was wiele atrakcji. W piątkowy wieczór… więcej

Wystawa "Magia Świąt Bożego Narodzenia" w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi Wydział Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza na wystawę „Magia… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni