Ogród Botaniczny w Łodzi

Plecaki z wyprawką szkolną dla najmłodszych, potrzebujących łodzian

Prawie 300 plecaków wraz z wyprawką szkolną przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łodzi firma Amazon prowadząca największy na świecie sklep internetowy i posiadająca centrum logistyczne m.in. w Łodzi, a także w podłódzkich Pawlikowicach. Podarowane plecaki trafią do najbardziej potrzebujących podopiecznych łódzkiego MOPS uczęszczających do najmłodszych klas szkół podstawowych, czyli do klas pierwszych, drugich i trzecich.

 -  fot. UMŁ

Każdy z tornistrów, który trafi do małych, łódzkich uczniów znajdujących się w potrzebie, będzie zawierał: piórnik, zeszyt 32-kartkowy, zeszyt 60-kartkowy, podkład do pisania, wycinankę, farby, pisaki, kredki, plastelinę, ołówki, długopis, linijkę, temperówkę, gumkę do ścierania oraz nożyczki.

- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, m.in. wśród dzieci to jedno z zadań i wyzwań, któremu na różne sposoby staramy się stawiać czoło w naszej codziennej pracy - mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Kluczową rolę w tym wyrównywaniu szans w gronie najmłodszych odgrywa właśnie edukacja. Dlatego niezmiernie ucieszyła nas wiadomość, kiedy firma Amazon zgłosiła się do nas z pomysłem i propozycją wsparcia łódzkich dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które pochodzą z rodzin mierzących się z różnymi trudnościami życiowymi. Dziękujemy więc firmie Amazon za taką inicjatywę i zaangażowanie na rzecz pomocy naszym najmłodszym podopiecznym. A w związku z niedawnym rozpoczęciem roku szkolnego wszystkim, łódzkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce.

Amazon aktywnie uczestniczy w działaniach pomocowych dla dzieci w lokalnych społecznościach, by wesprzeć ich w starcie w lepszą przyszłość.

- Razem możemy znacznie więcej, dlatego przekazujemy obecnie plecaki i przybory szkolne dla dzieci w szkołach oraz organizujemy programy integracyjno-edukacyjne w Amazon STEM Kindlotekach, również tych znajdujących się w rejonie łódzkim – podkreśla Barbara Krystosiak, starsza menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami. - W samej Łodzi prowadzimy trzy STEM-owe Kindloteki, mamy także punkty w Pabianicach oraz Dobroniu. Dbamy, by oferowana przez nas pomoc miała realny i wartościowy charakter.

Zobacz również:

Wystawa Grzyby znane i mniej znane w Ogrodzie Botanicznym

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-18 września 2022 r. w godzinach 9.00-17.00 Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę „GRZYBY... więcej

Warsztaty fotograficzne w Botaniku - 27.08.2022 godz. 10.00

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych w ramach Akademii... więcej

Ogrodniczy czwartek 25.08.2022r. godz. 17.00 "Wszystko o piwoniach (odmładzanie, przesadzanie, dzielenie)".

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym Ogrodniczym Czwartku w ramach Akademii Różnorodności... więcej

Ogród bez tajemnic-przyrodnicze spacery po Botaniku "Zabójcze rośliny" - 21.08.2022

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy na kolejny spacer w ramach Akademii Różnorodności. W najbliższą niedzielę... więcej

29-31 lipiec 2022r. - bezpłatny wstęp do Ogrodu Botanicznego i Palmiarni na 599 Urodziny Łodzi

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Z okazji obchodów 599 Urodzin Łodzi w dniach 29-31 lipca 2022r. (piątek, sobota, niedziela) wstęp do... więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni