Pięknieje zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej 44

145 apartamentów oraz podziemny parking powstają w rewitalizowanej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 44. Cała inwestycja zakończy się najpóźniej w trzecim kwartale przyszłego roku i realizowana jest z prywatnych środków firmy Vision Invest, właściciela kamienicy.

11 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

- Zawsze z chęcią wesprę tych, którzy chcą odbudować i odnowić z nami nasze miasto. Właścicielom kamienicy gratuluję pomysłu i jego realizacji. Inwestycja jest imponująca. Okazuje się, że da się stworzyć miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością, a teraźniejszość z przyszłością - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Tego typu rewitalizacja jest znacznie droższa od budowy całkiem nowego budynku. Wierzymy jednak, że efekt będzie satysfakcjonujący - dodał prezes firmy Vision Invest Paweł Olczyk.

 - Obiekt ma spełniać przede wszystkim funkcje mieszkaniowe, ale dzięki znakomitej lokalizacji jesteśmy przekonani, że będzie dobrym miejscem dla inwestorów działających na rynku wynajmu mieszkań. Nie zapomnieliśmy jednak o ludziach, którzy kochają to miasto i chcą mieszkać w jego ścisłym centrum, dlatego w pierwszym etapie inwestycji zachowaliśmy jak najwięcej zabytkowych elementów w poszczególnych lokalach mieszkalnych – powiedział prezes firmy Vision Development Michał Ciupiński.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje kompleksową renowację historycznej zabudowy. Obejmuje on stworzenie 34 apartamentów o wielkości od 28 do 84 mkw. oraz 8 lokali usługowych. Drugi etap stanowi całkowicie nową i jednocześnie nowoczesną zabudowę wewnątrz podwórka kamienicy. Powstanie tam 111 apartamentów o metrażu od 28 do 78 mkw. oraz 3 lokale usługowe oraz jednopoziomowy podziemny parking na blisko 70 samochodów.

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 44 wybudowana została w latach 60. XIX wieku. Ongiś znajdował się w niej Dom Bankowy Józefa Rabinowicza. Ciekawostką jest fakt, iż budynek znajduje się na jedynej działce sięgającej od ulicy Piotrkowskiej aż do ulicy Wschodniej.

Zobacz również:

Zapraszamy na majówkę w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi!

Mateusz Raczyński

Przypominamy i serdecznie zapraszamy na majówkę w Ogrodzie Botanicznym która odbędzie się w dniu 26… więcej

Wystawa piwonii w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza do obejrzenia kwitnącej kolekcji piwonii, która… więcej

Majówka w Ogrodzie Botanicznym 2024

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi oraz Zielona Łódź serdecznie zapraszają na imprezę plenerową pn. "Majówka w… więcej

WYSTAWA FIOŁKÓW AFRYKAŃSKICH w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi, w dniach 25-26 maja 2024 r., serdecznie zaprasza na „Wystawę fiołków… więcej

Ogród bez tajemnic - Przyrodnicze spacery po Ogrodzie Botanicznym "Kwitnący maj"

Ogród bez tajemnic - Przyrodnicze spacery po Ogrodzie Botanicznym "Kwitnący maj"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 12 maja 2024 r. (niedziela) o godz. 11:00 do Ogrodu Botanicznego na… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni