Pamięć o bohaterach Armii Krajowej

W 76 rocznice przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armie Krajową na mszy świętej w kościele oo. Jezuitów spotkali się przedstawiciele środowisk kombatancki, młodzież ze szkół noszących imię Armii Krajowej i parafianie.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Dziękujemy żołnierzom AK za ich trud i poświęcenia życia podczas drugiej wojny światowej. Pamiętamy też o prześladowaniach, jakie doznali już po zakończeniu wojny - powiedział w homilii ks. biskup Adam Lepa.

Po zakończeniu mszy św. złożono kwiaty przed tablicą upamiętniającą ojca Miecznikowskiego, kapelana środowisk niepodległościowych i żołnierzy Armii Krajowej.

Zobacz również:

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Ferie zimowe w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach od 2 do 15 lutego 2026 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza… więcej

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego 2026

Mateusz Raczyński

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego.… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni