Otwarcie nowej strefy ćwiczeń i rekreacji dla Seniorów w Łodzi

18 czerwca o godz. 10:30 w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi (ul. Szpitalna 6) odbędzie się uroczyste otwarcie nowej strefy rekreacyjno-rehabilitacyjnej dla Seniorów. W otwarciu wezmą udział Wiceprezydent Łodzi - Adam Wieczorek, Celina Maciejewska - łódzki Rzecznik ds. Seniorów, Dyrekcja i Pracownicy Miejskiego Centrum Medycznego Widzew oraz Przedstawiciele DOZ Fundacji.

fot. DOZ Fundacja dbam o zdrowie

Po kilku miesiącach prac łódzcy Seniorzy zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli aktywnie spędzać czas. W nowo wybudowanej strefie przy Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora na Widzewie znajdzie się wiele urządzeń do ćwiczeń, m.in. do rozciągania czy wzmacniania mięśni rąk i nóg. Dostępne będą również specjalne przyrządy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy stołach Seniorzy będą mogą grać w szachy i warcaby. Odpoczynek wśród zieleni zapewnią ławki.

 

Uruchomienie centrum rekreacyjno-rehabilitacyjnego to kolejna inicjatywa DOZ Fundacji skierowana do Seniorów, której celem jest troska o zdrowie osób starszych i zachęcanie ich do czynnego spędzania czasu. Od 2018 r. Fundacja organizuje także comiesięczne konferencje zdrowotne i koncerty dla osób 60+.

 

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Festiwal Jesieni w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na jesienne święto w plenerze! Już 19… więcej

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni