Ogród Botaniczny w Łodzi

Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi

Renault Trafic trafił już do łódzkiego Animal Patrolu. Teraz nowe auto czeka na zabudowę, czyli na specjalne dostosowanie go do potrzeb tej sekcji Straży Miejskiej. Auto za kilka tygodni wyjedzie na łódzkie drogi. Dzięki temu oraz sprzętowi zakupionemu z Budżetu Obywatelskiego, wszelkie interwencje, nawet wezwania do najbardziej nietypowych zwierząt, są możliwe.

Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najnowszy Renault Trafic to już piąte auto Animal Patrolu, a czwarte dzięki łodzianom i ich głosom w Budżecie Obywatelskim. Samochody wykorzystywane są 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, bo Animal Patrol działa w Łodzi w trybie ciągłym. - Samochody czasem się psują, muszą iść do naprawy, a my nie możemy sobie pozwolić na przerwę, dlatego ten sprzęt, który zapewnia nam ciągłość pracy, jest bardzo ważny - mówi Patryk Polit, zastępca naczelnika oddziału Ogólnomiejskiego Straży Miejskiej, Animal Patrol.

W ramach Budżetu Obywatelskiego, sukcesywnie Animal Patrol uzupełniał swój sprzęt, a strażnicy z tej sekcji szkolili się z zakresu pracy ze zwierzętami. I tak do tej pory, od 2015 roku w ramach realizacji wniosków Animal został doposażony w specjalne klatki, różnej wielkości i chwytaki do łapania różnych zwierząt, pracownicy Straży Miejskiej otrzymali odzież ochronną i rękawice, a także przeszli szereg szkoleń - takich, jak: pierwsza pomoc przedweterynaryjna, czy komunikacja ze zwierzętami.

- Wszystkie szkolenia były ważne, ale w moim odczuciu szczególnie istotne są te szkolenia z zakresu komunikacji ze zwierzętami, czyli jak podchodzić do psa, w którym momencie i w odpowiedzi na jakie gesty może zaatakować. To wszystko jest niezmiernie ważne, zarówno dla nas jako strażników, jak i dla samych zwierząt, które często podczas interwencji, po prostu bardzo się boją - tłumaczy Adam Bartosik z sekcji Animal Patrol SM.

W sumie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, Aniamal Patrol został doposażony w sprzęt na łączną kwotę ponad miliona złotych.

Swoją działalność "Animalsi" zaczęli 1 czerwca 2015 roku. Była to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców i liczbę zgłoszeń dotyczących zwierząt, a wpływających rokrocznie do Straży Miejskiej. I tak: w 2015 roku było ich ponad 5,5 tys., w 2016: 7,7 tys., w 2017 – 8,2 tys., w 2018 – 8 tys. Tylko w tym roku, w 1 kwartale Animal Patrol zarejestrował 1351 zgłoszeń. Aktualnie w szeregach Animal Patrolu pracuje 13 strażników.

Zobacz również:

Wystawa Grzyby znane i mniej znane w Ogrodzie Botanicznym

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-18 września 2022 r. w godzinach 9.00-17.00 Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę „GRZYBY... więcej

Warsztaty fotograficzne w Botaniku - 27.08.2022 godz. 10.00

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych w ramach Akademii... więcej

Ogrodniczy czwartek 25.08.2022r. godz. 17.00 "Wszystko o piwoniach (odmładzanie, przesadzanie, dzielenie)".

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym Ogrodniczym Czwartku w ramach Akademii Różnorodności... więcej

Ogród bez tajemnic-przyrodnicze spacery po Botaniku "Zabójcze rośliny" - 21.08.2022

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy na kolejny spacer w ramach Akademii Różnorodności. W najbliższą niedzielę... więcej

29-31 lipiec 2022r. - bezpłatny wstęp do Ogrodu Botanicznego i Palmiarni na 599 Urodziny Łodzi

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Z okazji obchodów 599 Urodzin Łodzi w dniach 29-31 lipca 2022r. (piątek, sobota, niedziela) wstęp do... więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni