Nowe drogi rowerowe na osiedlu Mania uzupełnią siatkę połączeń

Na osiedlu Mania powstaną nowe drogi rowerowe, które zamkną projekt siatki rowerowych połączeń.

mat. ZDiT
Nowe drogi rowerowe na osiedlu Mania uzupełnią istniejącą siatkę połączeń
3 zdjęcia
mat. ZDiT
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Projekt dróg rowerowych na osiedlu Mania ma stworzyć kompleksowy układ dla rowerzystów, połączyć wybudowane odcinki i zapewnić wygodne połączenie Teofilowa, Złotna, ze Zdrowiem, Manufakturą i centrum miasta. Łącznie powstanie prawie 2 km dróg rowerowych. 

Wybudowane kilka lat temu drogi na Unii Lubelskiej i Srebrzyńskiej stanowiły oś dla rowerzystów jadących przez osiedle. Uzupełniliśmy te połączenia o drogi rowerowe na ul. Biegunowej i Solec, oraz w ubiegłym roku wybudowano na dawnym przyczółku mostu tramwajowego, mostek dla rowerzystów nad rzeką Bałutką. 

Teraz przystępujemy do dalszej realizacji, która zamknie cały układ w spójną całość. Nowa infrastruktura powstanie na ul. Siewnej od Krakowskiej do Borowej. Połączy się z mostkiem nad rzeką i pozwoli na wjazd w osiedle przy ul. Owsianej. Dalej droga dla rowerów pójdzie wzdłuż ulicy Borowej, aby połączyć się z istniejącą przy ul. Solec i dalej przy ul. Drewnowskiej. W tym kierunku łatwo dotrzemy do Manufaktury i placu Wolności.

Droga rowerowa powstanie również na ul. Wieczność. Połączy tym samym ul. Siewną z rowerową infrastrukturą na ul. Solec i Srebrzyńskiej. Tutaj natomiast stworzy dojazd do ul. Zielonej, gdzie drogami rowerowymi dojedziemy do centrum miasta.

Zobacz również:

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni