Nowe atrakcje w parku nad Sokołówką

Linarium, symulator surfingu i park linowy. To część nowych atrakcji, które pojawią się w parku nad Sokołówką, obok parku Julianowskiego. Budowa parku linowego już trwa, a kolejne inwestycje zostaną zrealizowane do końca roku.

fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Plac zabaw w kształcie statku

Wydział Gospodarki Komunalnej rozpoczął kolejną inwestycję na terenie zielonym w dolinie Sokołówki. W tym roku do atrakcji dołączą tam: linarium, plenerowe dj studio, symulator surfingu, trampoliny, siatkowy park linowy, a także wykonane zostaną nowe nasadzenia.

W tym roku oficjalnie zieleniec stanie się także parkiem. Dlatego też należy wybrać mu nazwę. Propozycje póki co są dwie: zgłaszana w Budżecie Obywatelskim kontynuacja sąsiedniego parku Julianowskiego oraz "park nad Sokołówką". W przyszłym tygodniu zostanie uruchomione głosowanie na platformie Vox Populi, gdzie łodzianie będą mogli zgłosić także swoją propozycję. Raport trafi do radnych, bo to oni wybiorą ostatecznie nazwę nowego parku.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 22 czerwca 2025 r. o godz. 22.00 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rozpocznie się widowisko… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni