Nowa siatka połączeń MPK. Sprawdź, jak podróżować po Śródmieściu

Na początku kwietnia zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej w Łodzi. Nowy układ ma zapewnić szybszą, bardziej punktualną i wygodniejszą podróż po mieście. Jedną z najważniejszych zmian w Śródmieściu będzie to, że autobusy i tramwaje podjadą pod przystanki co kilka minut.

fot. UMŁ
W kwietniu zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej
2 zdjęcia
fot. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Tramwaje i autobusy pojadą ze stałą częstotliwością, czyli co 12 minut w godzinach szczytu. Łodzianie bez sprawdzania rozkładu jazdy mają mieć pewność przyjazdu tramwaju czy autobusu. - Trzonem komunikacji w śródmieściu są tramwaje, dlatego w godzinach szczytu na takich ulicach jak al. Kościuszki czy Piotrkowska będą się one pojawiały nawet co dwie minuty, na trasie WZ co trzy minuty, Zielonej, Narutowicza, środkowym odcinku Gdańskiej również co trzy minuty, podobnie jak na Pomorskiej i placu Wolności. Co cztery, sześć minut będą kursowały po ulicach Żeromskiego, al. Politechniki, ul. Pomorskiej, Kilińskiego i Kopcińskiego. Podobnie będą obsługiwane ciągi poprzeczne do Piotrkowskiej - tłumaczy Tomasz Bużałek z Biura Strategii UMŁ.

Zanim zmiany zostaną wprowadzone w życie mieszkańcy będą o nich szczegółowo informowani. - 15 marca ruszamy z kampanią informacyjną. Powołujemy sztab ludzi, którzy będą obserwować zachodzące zmiany i dostosowywać je do oczekiwań pasażerów. Będą też wolontariusze, którzy na przystankach będą rozmawiać z mieszkańcami o zmianach wdrażanych w mieście. Będziemy się starali reagować na bieżąco - zapewnił wiceprezydent Wojciech Rosicki, dodając, że każda zmiana, zwłaszcza na początku okresu wdrożenia, rodzi problemy. Dlatego po pół roku działania nowego systemu komunikacyjnego w Łodzi przewidziano korekty.

Najważniejszymi punktami w systemie komunikacji śródmieścia Łodzi będą oczywiście przystanek Piotrkowska Centrum przy "Centralu" i dworzec Łódź Fabryczna. Na dworzec będzie można bezpośrednio dojechać z siedmiu osiedli. Tu będzie kończyć swoje trasy siedem linii autobusowych i przejeżdżać kilka tramwajowych. Co ważne, z Fabrycznego będzie można bezpośrednio dotrzeć na lotnisko. Wygodne dojazdy niskopodłogowymi pojazdami będą też możliwe do szpitali.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

Akademia różnorodności Ogrodu Botanicznego - Rozpoznawanie drzew w stanie bezlistnym

Mateusz Raczyński

W niedzielę 15 lutego 2026 r. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Walentynki w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 14 lutego 2026 r. (sobota) o godz. 11:00 do Ogrodu Botanicznego w Łodzi… więcej

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni