Młodzi i zaRADNI? Zgłoś swoją kandydaturę do Młodzieżowej Rady Miasta!

Na dzisiejszej konferencji (12.09) radni Rady Miejskiej mówili o zbliżających się wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Maja Włodarczyk, radna Rady Miejskiej w Łodzi:

Jestem najmłodszą radną Rady Miejskiej. Moja historia zaczęła się właśnie od Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zbliżają się wybory i chciałabym zachęcić wszystkich uczniów do wzięcia w nich udziału. Praca w Młodzieżowej Radzie Miejskiej skupia się wokół dwóch filarów – nauki o samorządzie i pracy z młodymi ludźmi. Jako młodzieżowa radna organizowałam wydarzenia dla uczniów łódzkich szkół. Nie trzeba być pełnoletnim. Wystarczy uczęszczać do szkoły ponadpodstawowej. Bardzo miło wspominam ten etap mojego życia. Zachęcam każdego do kandydowania!

Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi:

Kampanię związaną z nadchodzącymi wyborami do Młodzieżowej Rady Miejskiej. W tej chwili dyrektorzy szkół przekazują uczniom najważniejsze informacje. Następny etap to wybór szkolnych komisji wyborczych. Do 20 października mogą zgłaszać się kandydaci, a od 20 do 25 października odbędą się wybory we wszystkich szkołach ponadpodstawowych. Warto wystartować w wyborach. To może być początek pięknej przygody w samorządzie.

Bartosz Domaszewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi:

Swoich przedstawicieli do rady mogą zgłaszać wszystkie szkoły publiczne, których jest 46 plus 6 szkół specjalnych. Z każdej szkoły może być jeden radny. Maksymalna liczba członków Młodzieżowej Rady Miejskiej, to 52 osoby. Jako radni Rady Miejskiej oczekuje ze strony młodzieżowych radnych wsparcia w kreowaniu polityki miejskiej skierowanej do młodych ludzi.

Powiązane linki

Zobacz również:

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Ferie zimowe w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach od 2 do 15 lutego 2026 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza… więcej

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego 2026

Mateusz Raczyński

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego.… więcej

Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni

Mateusz Raczyński

Zapraszamy serdecznie na nasz kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ręcznie robione… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni