MIAŁ TRAFIĆ DO DPS-U, ALE ZNALAZŁ MIŁOŚĆ W RODZINIE. OBEJRZYJ PROGRAM!

Antoni urodził się z wodogłowiem. Po narodzinach wymagał specjalistycznego leczenia. Wiele miesięcy spędził w szpitalu. A gdy zamieszkał w domu dziecka, to bardzo szybko znów trafił na szpitalny oddział. Wychowawczynie w placówce obawiały się opieki nad tak ciężko chorym maluszkiem. Dlatego sąd wydał postanowienie o umieszczeniu chłopca w Domu Pomocy Społecznej. Antoś miał wtedy roczek.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Jego historię opowiedzieliśmy pani Renacie Zalewskiej, która przez lata była rodziną zastępczą specjalistyczną, a obecnie prowadzi wraz z mężem Januszem rodzinny dom dziecka.

Państwo Zalewscy podjęli decyzję niemal od razu, gdy tylko usłyszeli przez telefon o Antku (za pomoc prawną dziękujemy Kancelaria Radcy Prawnego Małgorzata Fronc). Od 2 lat chłopiec mieszka z nimi i spotyka się co jakiś czas ze swoimi rodzicami biologicznymi. Jego tata wyraził zgodę na udział synka w programie. Chciał, żeby historia Antka zachęciła także inne osoby do opieki nad dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi.

Pani Renata i pan Janusz dbają o odpowiednie terapie i rehabilitację. To dzięki nim Antoni tak pięknie się rozwija. Ale jest coś jeszcze. Miłość. To ona sprawia, że Antek robi o wiele większe postępy, niż wskazywały na to medyczne rokowania. Chodzi, zaczyna mówić, domaga się rozmów, przytulania i noszenia na rękach. Wie, czego chce i co lubi. Robi żarty rodzicom, ale potrafi też tupać ze złości.

Renata Zalewska i Karolina Tatarzyńska z kampanii Rodzina Jest dla Dzieci były gościniami programu Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci w polsatnews.pl wyemitowanego z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Tym razem tematem przewodnim była sytuacja dzieci z pieczy zmagających się z niepełnosprawnościami. W Polsce brakuje bowiem rodzin zastępczych i adopcyjnych gotowych przyjmować do siebie dzieci chore. Co nie znaczy, że ich znalezienie nie jest możliwe, czego najlepszym przykładem jest właśnie historia Antka.

Serdeczne podziękowania dla prowadzącego program Bartosza Kwiatka i całej ekipy w studiu Polsatu.

Link do programu:

Zobacz również:

Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni

Mateusz Raczyński

Zapraszamy serdecznie na nasz kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ręcznie robione… więcej

Andrzejki w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Andrzejki coraz bliżej, a my z tej okazji przygotowujemy dla Was wiele atrakcji. W piątkowy wieczór… więcej

Wystawa "Magia Świąt Bożego Narodzenia" w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi Wydział Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza na wystawę „Magia… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni