Mama zastępcza i wolontariuszka zachęcają do pójścia w ich ślady

Przez lata pani Monika była przedstawicielką handlową w branży budowlanej, a później asystentką prezesa w hurtowni tkanin. Ale zawsze ciągnęło ją do opieki nad dziećmi.

Na zdj. pani Monika, pani Małgorzata oraz prowadząca spotkanie Karolina Tatarzyńska

- Najpierw chciałam sprawdzić, czy się nadaję do pracy z maluszkami. Zostałam pomocą w pogotowiu rodzinnym prowadzonym przez panią Hanię. Przychodziłam do niej na 20 godzin tygodniowo, żeby wspierać w przewijaniu, karmieniu, a czasami także w drobnych porządkach. Spędziłam w jej domu prawie 2 lata. W międzyczasie doszłam do wniosku, że sama również chcę być rodziną zastępczą - opowiada.

Od 1,5 roku pani Hania ma nową pomocniczkę przy swoich niemowlętach, bo pani Monika prowadzi własne pogotowie rodzinne. Jej najmłodsze dzieciątko ma 2 miesiące, a najstarszy chłopiec kończy właśnie 1,5 roku i czeka już na rodziców adopcyjnych. W codziennych obowiązkach pani Monice pomagają jej biologiczne dzieci: córka studentka i syn ósmoklasista oraz wolontariuszka. To dzięki niej pani Monika mogła uczestniczyć w zorganizowanym przez nas spotkaniu online dla osób zainteresowanych wolontariatem i rodzicielstwem zastępczym.

Drugą z uczestniczek była pani Małgorzata, która od kilku miesięcy wspiera jako wolontariuszka dziewczynki z rodziny zastępczej. Najstarszej pomaga w nauce matematyki. - Bardzo ją polubiłam, bo jest taką buntowniczką, jaką ja byłam w jej wieku. Gdy młodsze siostry są zazdrosne, że uczę się tylko z nią, to gram z nimi w planszówki albo malujemy sobie paznokcie - komentowała.

Obie panie zachęcały, by iść w ich ślady i zainteresować się stałą pomocą dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych.

Część z Was pyta w mailach i na Fb, kiedy następne spotkanie. Zwykle organizujemy je raz w miesiącu. Ale jeśli ktoś chce zostać wolontariuszem lub rodziną zastępczą, może się do nas zgłosić każdego dnia. Nie ma co czekać. Warto pomagać już dziś. Piszcie do nas na Fb.

Zobacz również:

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Ferie zimowe w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach od 2 do 15 lutego 2026 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza… więcej

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego 2026

Mateusz Raczyński

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego.… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni