Łódzkie kościoły wspierają rodzicielstwo zastępcze

Pierwszy kościół w Łodzi, na którego ogrodzeniu zawisł baner z nową odsłoną kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci, to Parafia św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

A to dzięki życzliwości wyjątkowego proboszcza, ks. Wiesława Kamińskiego, który zasłynął święceniem wielkanocnych święconek w terenie, m.in. przed sklepem spożywczym na Radiostacji, oraz organizowaniem festiwalu pszczelarskiego. On sam również jest pszczelarzem, a także duszpasterzem osób głuchych, dla których prowadzi migane msze.


Od kilku dni z kościelnego ogrodzenia przy skrzyżowaniu ulic Przędzalnianej i Nawrot uśmiecha się Agnieszka, mama zastępcza małego Dominisia, chłopca z zespołem Downa. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego została rodziną zastępczą, przeczytajcie tekst „Jestem od tego, by pokazać mu świat” .


Agnieszka chciała, by jej wypowiedź na plakatach i ulotkach odwoływała się do słów Ewangelii. Dlatego mówi, że jest rodziną zastępczą, bo jako chrześcijanka wierzy, że „kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię Moje, Mnie przyjmuje”.


Kilka rodzin zastępczych można już spotkać także w Sanktuarium Świętości Życia, Parafia św. W. Pallottiego - Łódź, w którym z wielkim otwarciem do tematu promowania rodzicielstwa zastępczego i szukania nowych rodzin dla dzieci z domów dziecka podszedł proboszcz ks. Marek Borowski. W kościele przy ul. Łagiewnickiej stanęła nasza wędrująca wystawa JESTEM RODZINĄ ZASTĘPCZĄ, a na ogrodzeniu powiesiliśmy dodatkowo jeden z banerów.
Bardzo dziękujemy obu proboszczom za wspieranie działań kampanii na rzecz dzieci mających za sobą trudne doświadczenia.

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 22 czerwca 2025 r. o godz. 22.00 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rozpocznie się widowisko… więcej

fot. P. Kabat

Warsztaty ogrodnicze "Zioła w ogrodzie" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 10.06.2025 (wtorek) o godz. 11.30 i 12.06.2025 r. (czwartek) o godz.… więcej

Wystawa „Kaktusów i innych sukulentów” w Palmiarni w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Serdecznie zapraszamy wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów Oddział Łódzki w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni