Łódzka kampania społeczna Rodzina Jest dla Dzieci doceniona przez KGHM

Jaki związek ma spółka miedziowa z rodzicielstwem zastępczym? I po co dyrektorzy KGHM Polska Miedź chcą poznać skuteczne metody szukania nowych rodzin? Przyznajemy - to trochę nietypowa historia, ale świetnie pokazuje, jak może wyglądać współpraca biznesu z MOPS-ami, MOPR-ami i PCPR-ami oraz ich wspólne działania na rzecz dzieci opuszczonych i straumatyzowanych.

Zaczęło się od tego, że powiaty z Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM) poprosiły KGHM o zorganizowanie lub sfinansowanie kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Bo na terenie LGOM jest obecnie 50 dzieci poniżej 10. roku życia wychowujących w instytucjonalnych domach dziecka.

Dlatego powiaty legnicki, lubiński, polkowicki i głogowski oraz miasto Legnica postanowiły wraz ze spółką miedziową zaprosić do siebie przedstawicieli organizacji z innych regionów Polski. Dodajmy - takich organizacji, które mogą opowiedzieć o skutecznie prowadzonych kampaniach społecznych.

Jesteśmy bardzo dumni, że Łódź została wybrana jako jeden z czterech ekspertów prezentujących swoje pomysły, działania i osiągnięcia związane z kampanią społeczną Rodzina Jest dla Dzieci promującą rodzicielstwo zastępcze, wspierającą już istniejące rodziny zastępcze, dzieci po przejściach oraz rodziny biologiczne przeżywające życiowy kryzys. 


Doświadczeniami podzieliły się również: Barbara Anita Rajkowska, dyrektorka SOS Wioski DziecięceBeata Szadziul, naczelniczka Wydziału Polityki Rodzinnej z Gdynia Rodzinna, która jest miastem stawianym za wzór przeprowadzenia reformy opieki zastępczej, oraz Elżbieta Sroczyńska i Dorota Kaźmierczak z PCPR-u w powiecie konińskim, który jako jedyny w Polsce nie ma żadnych instytucjonalnych domów dziecka i od 20 lat tworzy wyłącznie sieć rodzin zastępczych.

Łódź reprezentowali w Lubinie Piotr Rydzewski, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi i jednocześnie szef kampanii Rodzina Jest dla Dzieci oraz Karolina Tatarzyńska i Agnieszka Nowicka z zespołu promocji.


Po wymianie doświadczeń i pracy warsztatowej wszystkie powiaty z Zagłębia Miedziowego były zgodne, że chcą stworzyć u siebie z pomocą finansową KGHM kampanię społeczną podobną do tej z Łodzi i Gdyni. 


Konferencję zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach wraz ze spółką KGHM, a poprowadził ją Błażej Marzoch kierujący tym projektem w KGHM. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a pozostałym uczestnikom za rozmowy i inspirujące wystąpienia. To było dla nas cenne spotkanie. Bo wiemy, że historie innych organizacji warto potraktować jako inspirację do kolejnych działań.

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Jak pielęgnować hortensje” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 6 maja 2025 r. (wtorek) o godz. 11:30 oraz 8 maja 2025 r. (czwartek) o… więcej

Życzenia Wielkanocne od zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego słońca oraz pogody w sercach życzy zespół… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do łódzkiego Ogrodu Botanicznego gdzie rozpoczyna kwitnienie kolekcja… więcej

Festiwal Roślin Balkonowych w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi - 16-18.05.2025

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Roślin Balkonowych, który odbędzie się w dniach 16-18 maja w… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni