Łodzianie pokochali plenerowe kina

Tegoroczna oferta filmowa Łodzi jest więc bogatsza i ciekawsza. Poza dobrze znaną "Polówką" projekcje oglądać można w ramach letniego cyklu rozrywkowego "Kultura na bruku", Lipcowego Kina Perła na OFF-ie, Letniego Kina Kinematograf i "Filmowych Stoków".

fot. z arch. UMŁ
Kino plenerowe "Polówka"

W ramach "Polówki" odbyło się już 20 projekcji, przed łodzianami jeszcze 52 filmy, m.in. "Jesteś Bogiem", "Chemia", "Młodość", czy "Ukryte pragnienia". - W ofercie jest mnóstwo filmów, które warto zobaczyć - zachęca organizator Wojciech Wojtysiak z Fundacji Plaster.

WIĘCEJ: Polówka 2017 - Letni Festiwal Filmowy [REPERTUAR]

Kino Trotuar zaprasza w każdy letni czwartek na ul. Piotrkowską, gdzie wyświetlane są klasyki polskiego kina.

WIĘCEJ: Kino "Kultury na bruku". Oto filmy, które zobaczysz na ul. Piotrkowskiej [REPERTUAR]

Na Starym Rynku oraz w Parku Źródliska oglądać można filmy o przygodach jedynego w swoim rodzaju agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Muzeum Kinematografii przygotowało także wyjątkową wystawę filmową "Zwierciadło Bergmana" z okazji 10. rocznicy śmierci jednego z najważniejszych twórców kinematografii europejskiej, która odbędzie się  30 lipca.

WIĘCEJ: 18 filmów o przygodach Agenta 007 w ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego [REPERTUAR]

Nowością jest cykl "Filmowe Stoki", czyli pięć spotkań, podczas których widzowie będą mieli szansę zobaczyć filmy polskie z Łodzią w tle oraz spotkać się z wyjątkowymi gośćmi. Impreza zorganizowana przez mieszkańców oraz Radę Osiedla Stoki zainaugurowana zostanie 29 lipca br. Ostatnia projekcja to propozycja dla dzieci, czyli animacje stworzone w łódzkim studiu Anima-Pol.

Stowarzyszenie Łódź Filmowa w sierpniowe wieczory przy ul Piotrkowskiej 217 przygotuje czeski chill out. Będzie to wakacyjna, niezobowiązująca zapowiedź Forum Kina Europejskiego Cinergia. W repertuarze znajdą się czeskie komedie odkryte na nowo. Szczegółowy program już wkrótce.       

Zobacz również:

Przyrodnicze spacery po Ogrodzie Botanicznym - „Ptaki Ogrodu Botanicznego”

Mateusz Raczyński

Wszystkich zainteresowanych życiem naszych skrzydlatych przyjaciół serdecznie zapraszamy do Ogrodu… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „Tropy, ślady i znaki w przyrodzie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy Rodziny z Dziećmi w dniu 21 lutego 2026 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Akademia różnorodności Ogrodu Botanicznego - Rozpoznawanie drzew w stanie bezlistnym

Mateusz Raczyński

W niedzielę 15 lutego 2026 r. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Walentynki w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 14 lutego 2026 r. (sobota) o godz. 11:00 do Ogrodu Botanicznego w Łodzi… więcej

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni