Łódź rewitalizuje. Ryneczek, zielony skwer oraz komfortowe mieszkania przy ul. Kilińskiego 39

Trwają intensywne prace rewitalizacyjne kamienicy przy ul. Kilińskiego 39. Powstają w niej komfortowe mieszkania komunalne, lokale usługowe oraz pracownie artystyczne. Obok kamienicy będzie zadaszony ryneczek oraz zielony skwer.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Ulica Kilińskiego, na odcinku od ul. Rewolucji 1905 r. do ul. Jaracza, przechodzi rewitalizacyjne przeobrażenie.

- Przy ul. Kilińskiego 39 w miejscu, gdzie przez lata był dziki parking i nieuporządkowane targowisko, powstaje ryneczek ze stylowym zadaszeniem. Intensywnie zmienia się też stojąca w tym miejscu kamienica. Rzucającą się w oczy zmianą w wyglądzie budynku są okna oraz 12 balkonów, które pojawiły się na dotychczas ślepej ścianie, od strony ul. Kilińskiego. Część powierzchni budynku przeznaczona została na mieszkania, część na lokale użytkowe – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

W zrewitalizowanej kamienicy, do której mieszkańcy wprowadzą się wiosna 2021 r., będzie 7 mieszkań komunalnych, jedno mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnością ruchową, dwie pracownie twórcze oraz 3 lokale użytkowe dla mikroprzedsiębiorców.

Wiceprezydent Joanna Skrzydlewska podkreśla: - Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano w nim specjalną windę, a wejście do budynku będzie możliwe z poziomu terenu.

Jak informuje Adam Szewczyk, z firmy PRIMBUD realizującej inwestycję przy ul. Kilińskiego 39, prace przy elewacji kamienicy dobiegają końca. Trwa budowa zadaszenia ryneczku i będzie ono wyposażone w szklany świetlik. Obok posadzonych zostanie 12 drzew. Dodatkowo na kamienicy zamontowane zostały budki dla jeżyków.

Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi dodaje: - Na skwerze Aliny Margolis-Edelman, który znajduje się u zbiegu ulic Kilińskiego i Jaracza trwają intensywne prace. Będzie to funkcjonalne i estetyczne miejsce pełne zieleni, na którym znajdzie się m.in. plac zabaw oraz publiczna toaleta. Prace prowadzono tak, by zachować rosnące w tym miejscu drzewa. Dodatkowo dosadzimy też nową zieleń. Nieco dalej, przy skrzyżowaniu z ul. Rewolucji 1905 r. powstaje kolejny zielony skwerek z pergolami. O takie miejsce wypoczynku prosili mieszkańcy podczas konsultacji. Wszystkie te nowe, przyjazne mieszkańcom przestrzenie będą gotowe do końca 2020 roku.

Koszt inwestycji przy ul. Kilińskiego 39 to ponad 6 mln. zł. Powstaje ona w ramach programu rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie ponad 30 mln. zł z Unii Europejskiej.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 3" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/16-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Zobacz również:

Życzenia Wielkanocne od zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego słońca oraz pogody w sercach życzy zespół… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do łódzkiego Ogrodu Botanicznego gdzie rozpoczyna kwitnienie kolekcja… więcej

Festiwal Roślin Balkonowych w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi - 16-18.05.2025

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Roślin Balkonowych, który odbędzie się w dniach 16-18 maja w… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „W ogrodzie warzywnym”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 kwietnia 2025 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni