Łódź pomaga kobietom w trudnej sytuacji życiowej

O tym, jak miasto walczy z dyskryminacją kobiet i jakie działania podejmuje w tym zakresie, na spotkaniu w Urzędzie Miasta Łodzi mówiły Małgorzata Moskwa-Wodnicka, przewodnicząca Klubu Radnych SLD oraz Emilia Susniło-Gruszka, radna KO.

W Łodzi gościła Grupa Robocza ds. Dyskryminacji Kobiet w Prawie i Praktyce.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Miasta, m.in. pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania Agnieszka Łuczak.

Na zjeździe poruszono temat miejskiego programu In Vitro dla Łodzi, edukacji seksualnej, powołania Rady ds. Kobiet i Rady ds. Seniorów, uchwały podjętej przez radnych dotyczącej działań antydyskryminacyjnych oraz inicjatyw miasta w zakresie pomocy kobietom borykającym się z problemem przemocy.
Dyskutowano o sytuacji kobiet w Łodzi, bezrobociu i niskich płacach.

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Festiwal Jesieni w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na jesienne święto w plenerze! Już 19… więcej

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni