ŁKH z mistrzem Czech

Łódzki Klub Hokejowy rozpoczął szkoleniową współpracę z HC Bili Tygri Liberec - mistrzem czeskiej Ekstraligi. Pierwsza grupa młodych hokeistów z Łodzi ma już za sobą treningi u naszych południowych sąsiadów.

Łódzki Klub Hokejowy rozpoczął szkoleniową współpracę z HC Bili Tygri Liberec - mistrzem czeskiej Ekstraligi. Pierwsza grupa młodych hokeistów z Łodzi ma już za sobą treningi u naszych południowych sąsiadów.

Współpracę obu klubów zainicjował David Kan, czeski szkoleniowiec pracujący w ŁKH. W ramach porozumienia dzieci i młodzież trenujące w Łodzi mogą wyjeżdżać na zajęcia do prowadzonej w Libercu Akademii Hokejowej. W pierwszej kolejności takim wsparciem szkoleniowym objęto żaków młodszych (chłopcy urodzeni w latach 2005-7) i żaków starszych (2003-4). Dzięki temu grupa 30 młodych hokeistów ŁKH ma już za sobą wyjazdy do Liberca.

W listopadzie i grudniu odbyły się turnusy szkoleniowe, w trakcie których zawodnicy z Łodzi ćwiczyli razem z hokeistami HC Bili Tygri. Po zakończeniu turnusów trenerzy z Czech ocenili aktualny poziom i możliwości każdego z zawodników, przedstawiając jednocześnie propozycje dot. dalszego szkolenia. W Libercu łódzkie nadzieje hokejowe miały też okazję spotkać się m.in. z grającym w NHL Radimem Simkiem, zawodnikiem New York Rangers.

Kolejny wyjazd na konsultacje szkoleniowe do Liberca zaplanowano na styczeń. W trakcie trzeciego turnusu dojdzie m.in. do spotkań sparingowym z Bili Tygri.

Trzech zawodników ŁKH SG wystąpiło z reprezentacją Polski U-15 na turnieju o Puchar Oswobodzenia Miasta Poprad. W kadrze biało-czerwonych znaleźli się m.in.: obrońca Marcel Sawicki, napastnik Jan Walczak oraz wypożyczony do Nowego Targu Jakub Żurawski. Podczas turnieju kadra Polski U-15 zmierzyła się z: HK SK Poprad U-16 (6:2), HC Vitkowice U-16 (3:8) oraz reprezentacjami Węgier U-15 (1:2) i Słowacji U-15 (1:4). W meczu z Popradem Sawicki strzelił bramkę przy asyście Żurawskiego, który asystował również przy pierwszym trafieniu Polaków w meczu z Vitkovicami.

Zobacz również:

Wystawa kaktusów i innych sukulentów w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów Oddział Łódzki… więcej

Zapraszamy na majówkę w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi!

Mateusz Raczyński

Przypominamy i serdecznie zapraszamy na majówkę w Ogrodzie Botanicznym która odbędzie się w dniu 26… więcej

Wystawa piwonii w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza do obejrzenia kwitnącej kolekcji piwonii, która… więcej

Majówka w Ogrodzie Botanicznym 2024

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi oraz Zielona Łódź serdecznie zapraszają na imprezę plenerową pn. "Majówka w… więcej

WYSTAWA FIOŁKÓW AFRYKAŃSKICH w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi, w dniach 25-26 maja 2024 r., serdecznie zaprasza na „Wystawę fiołków… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni