Letnie patrole konne straży miejskiej finansowane z budżetu obywatelskiego

Po raz kolejny latem Uroczysko Lublinek jest patrolowane przez strażników miejskich na koniach.

fot. z arch. SM w Łodzi
Patrolowanie Uroczyska Lublinek

Od 1 lipca na Uroczysku Lublinek w stajni "Wiki" działa letni posterunek Straży Miejskiej w Łodzi. Na co dzień oprócz strażników służą tam dwa konie Geniusz i Borys, które regularnie patrolują teren parku leśnego. Te letnie patrole czwarty rok z rzędu finansowane są z budżetu obywatelskiego. To część większego zadania poświęconego rewitalizacji lasu komunalnego, tzw. parku leśnego na Lublinku. W jego ramach oprócz patroli, zaplanowano również utrzymanie porządku i czystości, wykoszenie łąk i czyszczenie stawów śródleśnych. - Bardzo dziękujemy mieszkańcom, że zgłaszając zadania do budżetu obywatelskiego widzą potrzebę funkcjonowania posterunku na Uroczysku Lublinek. Mamy nadzieję, że to zadanie będzie realizowane także w przyszłości - podkreśliła Joanna Prasnowska, rzecznik Straży Miejskiej.

Jak się okazuje, systematyczna praca strażników przynosi dobre efekty. O ile w pierwszych latach było sporo interwencji i wykroczeń, kar i innych sankcji, o tyle w tym roku na razie obywa się bez większych wykroczeń, nie ma też aktów wandalizmu. Ewentualne pouczenia dotyczą głównie grillowania, zaśmiecania terenu lub spożywania alkoholu w przestrzeni publicznej. - Ten rok jest bardzo spokojny. Mieszkańcy przyzwyczaili się do naszej obecności. Stosują się do naszych uwag. Sprzątają po sobie, jeśli jest taka potrzeba, nie ma rozrzuconych śmieci po grillowaniu czy aktów wandalizmu. Nasza praca przynosi efekty - mówił Paweł Białkowski, dowódca Sekcji Konnej Straży Miejskiej w Łodzi.

Realizacja zadania powoduje, że rośnie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i standard wypoczynku, zwiększa się również atrakcyjność znanego i popularnego wśród mieszkańców Łodzi kompleksu lasów komunalnych.

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Festiwal Jesieni w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na jesienne święto w plenerze! Już 19… więcej

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni