Las Młodej Łodzi

Na uroczysku Lublinek powstanie „Las Młodej Łodzi”. To nowa inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, której pomysłodawczynią jest wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD Małgorzata Moskwa - Wodnicka.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Akcja ma na celu zachęcenie do sadzenia drzew i powrót do tradycji ich sadzenia, jako pamiątki z okazji narodzin lub adopcji dziecka.

Pierwsze sadzenie drzew odbędzie ok. połowy maja br., natomiast następne planowane są na jesień. Akcja ma mieć charakter cykliczny i powtarzanie nasadzeń odbędzie się każdego następnego roku.
Mogą brać w niej udział mieszkańcy Łodzi, którzy w obecnym roku zostali rodzicami. Jeśli urodzi się dziewczynka posadzą lipę, jeśli chłopiec dąb.

Więcej w materiale filmowym.

Zobacz również:

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni