Konsultacje oświatowe zakończone

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie reformy oświaty w Łodzi. W internetowym głosowaniu udział wzięło prawie 7,5 tysiąca łodzian. Na pięciu spotkaniach w poszczególnych rejonach miasta pojawiło się ponad tysiąc mieszkańców.

Do wyboru znalazły się dwie propozycje. Pierwsza dotyczyła wygaszenia 36 gimnazjów, a druga 9 i połączenia pozostałych placówek z innymi. Większość (66,3 proc.) wybrała ten pierwszy wariant.

Wiceprezydent Tomasz Trela chciałby, aby 15 lutego odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w związku z projektem nowej sieci łódzkich szkół podstawowych.

Zobacz również:

Walentynki w Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia wspólnie z Kawiarnią Palmiarnią serdecznie zapraszają na „Walentynki”, które… więcej

Ferie w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2026

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży… więcej

Ferie zimowe w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach od 2 do 15 lutego 2026 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza… więcej

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego 2026

Mateusz Raczyński

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego.… więcej

Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni

Mateusz Raczyński

Zapraszamy serdecznie na nasz kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ręcznie robione… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni