Końcówka prac na Traugutta. Ulica będzie oddana do użytku w lipcu

Kładziemy asfalt na ul. Traugutta. To znak, że prace są na ostatniej prostej. Prosta jest także ulica, która powróciła do historycznego kształtu.

fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Prace są na ostatniej prostej
5 zdjęć
fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Przebudowa ulicy Traugutta dobiega końca. Prowadzone są ostatnie prace brukarskie i trwa układanie asfaltu. 

- Ulica zmieniła swój kształt. Przywróciliśmy jej historyczny przebieg. Dzięki temu, między Łódzkim Domem Kultury a ul. Kilińskiego, po zakończeniu budowy tunelu średnicowego będzie można zaaranżować miejski plac z prawdziwego zdarzenia - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. 

Łącząca Nowe Centrum Łodzi i Dworzec Fabryczny z ul. Piotrkowską ulica Traugutta ma wszystko nowe: węższą jezdnię, która idealnie odpowiada śródmiejskim realiom i natężeniu ruchu w tym miejscu, szerokie, równe chodniki, oświetlenie w stylizowanych lampach i podziemne instalacje. 

- Szpaler drzew uzupełniliśmy o 39 platanów. Wkrótce pojawią się także ozdobne krzewy - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Wzdłuż nowej jezdni powstaną także wydzielone miejsca parkingowe, pojawią się dodatkowe zieleńce. Na chodnikach staną ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Oświetlone będą także niektóre z koron drzew oraz zieleńce. Ulica zostanie oddana do użytku w lipcu.

Zobacz również:

Życzenia Wielkanocne od zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego słońca oraz pogody w sercach życzy zespół… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do łódzkiego Ogrodu Botanicznego gdzie rozpoczyna kwitnienie kolekcja… więcej

Festiwal Roślin Balkonowych w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi - 16-18.05.2025

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Roślin Balkonowych, który odbędzie się w dniach 16-18 maja w… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „W ogrodzie warzywnym”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 kwietnia 2025 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni