Komiks oprowadzi po muzeum

Muzeum Miasta Łodzi ma dla młodych gości wyjątkowy przewodnik.

W Muzeum Miasta Łodzi dzieci i młodzież mogą wypożyczyć wyjątkowy przewodnik po wnętrzach pałacu zatytułowany „W magicznym domu pana Poznańskiego”. Wydawnictwo w formie kolorowego komiksu jest efektem projektu edukacyjnego Muzeum Miasta Łodzi i Zespołu Szkół Bernardyńskich w Łodzi realizowanego od września 2016 do maja 2017 r. Przewodnik jest dostępny bezpłatnie – wypożyczany dla chętnych na czas zwiedzania Muzeum w kasie w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

Punktem wyjścia do powstania komiksu stały się dzieje rodziny łódzkiego fabrykanta, jednego z twórców wielkoprzemysłowej Łodzi, Izraela Kalmanowicza Poznańskiego. Młodzież w trakcie wizyt w jego rezydencji pałacowej przy ul. Ogrodowej, zainspirowała się losami łódzkiego „magnata bawełny” i wpadła na pomysł przewodnika w formie komiksu.

Dla tych, którzy chcieliby otrzymać publikację na własność, Muzeum Miasta Łodzi przygotowało niespodziankę. W trakcie Magicznej Nocy Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, 2 czerwca, w placówce odbędzie się specjalna gra, której zwycięzcy otrzymają wybrane wersje językowe komiksowych przewodników.

Zobacz również:

Spacer przyrodniczy "Inwazja Obcych" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer pt.… więcej

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni